Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyası Ataşehir Belediyesi’nin de desteğiyle büyüyor!

4886 kişi tarafından okundu
Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyası Ataşehir Belediyesi’nin de desteğiyle büyüyor! Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyası Ataşehir Belediyesi’nin de desteğiyle büyüyor!

Geçtiğimiz Şubat ayında PAGDER tarafından başlatılan ve kısa zamanda Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişiye ulaşan “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesi, yerel yönetimlerin katkısıyla genişlemeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi, plastik atıklar

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Geçtiğimiz Şubat ayında PAGDER tarafından başlatılan ve kısa zamanda Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişiye ulaşan “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesi, yerel yönetimlerin katkısıyla genişlemeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi, plastik atıkların yüzde 100 geri dönüştürülmesiyle yaklaşan kış aylarında sokaktaki dostlarımıza sıcak bir yuva sağlama vizyonuyla yola çıkan PAGDER’in projesinin baş destekçilerinden biri oldu.
Bu işbirliği kapsamında, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü plastik atıkların sokak hayvanlarına yuvaya dönüşümü için 20 adet plastik atık kumbarasını ilçenin farklı noktalarına yerleştirdi. Projenin iletişim ve duyuru ayağında da destek veren Ataşehir Belediyesi, billboard ve afiş çalışmaları ile projenin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak.
Plastikler çöp değildir!
PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, PAGDER’in plastik atıkların çöp olmadığını vurgulamak ve topluma geri dönüşüm alışkanlığını kazandırmak için bu projeyi başlattığını ifade ederek, “Sıcak bir yuva her canlının hakkıdır sloganıyla başlattığımız projemiz, kısa zamanda belediyelerden ve kamuoyundan büyük bir destek gördü. Ataşehir Belediyesi’nin de kampanyamıza katılımından ve projeyi Ataşehirliler’e duyurmak ve tanıtmak için sağladığı desteklerden dolayı mutluyuz” dedi.
Hüseyin Semerci, “Projemizi daha geniş kitlelere duyuracak, katılımını teşvik edecek benzer adımları işbirliği içinde bulunduğumuz bütün belediyelerimize de taşıyacağız. Ayrıca işbirliği yaptığımız belediye ve firmalarla birlikte kampanyamızı geliştirmek için birlikte projeler de geliştireceğiz; okullarımızda kaynağında ayrıştırma alışkanlığı yaratacak; geri dönüşümün önemi konusunda bilinç oluşturacak eğitimler vereceğiz” diye konuştu.
Ataşehirliler plastik atıklarını bu noktalarda biriktirebilecek:
Atatürk Mah. Ataşehir Bulvarı Türk Telekom Binası Önü
Atatürk Mah. Fesleğen Parkı Önü
Barbaros Mah. Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Önü
Barbaros Mah. Bülent Ecevit Parkı Önü
Barbaros Mah. Mimar Sinan Parkı Önü
Esatpaşa Mah. Esatpaşa Parkı Önü
Ferhatpaşa Mah. Necmettin Erbakan Parkı
Fetih Mah. Prestij Cad. Fetih İMKB Ortaokulu Önü
İçerenköy Mah. Carrefour AVM Otopark Girişi
İçerenköy Mah. İçerenköy Yürüyüş Parkı
İçerenköy Mah. Hasan Leyli Ortaokulu Bahçesi
İnönü Mah. Şehit Öğretmen Mehmet Fidan Okulu Önü
Kayıdağı Mah. Muhtarlık Önü
Küçükbakkalköy Mah. Nazım Hikmet Parkı Önü
Küçükbakkalköy Mah. Prestij Caddesi Zabıta Birimi Önü
Mevlana Mah. Zabıta Birimi Önü
Mustafa Kemal Mah. Deniz Gezmiş Parkı Önü
Örnek Mah. Yunus Emre Cad. Park Önü
Örnek Mah. Ercüment Batanay Sok.
Yenişehir Mah. Hizmet Birimi Önü
Proje sektörün de tam desteğiyle yürütülüyor!
PAGDER’in öncülüğünde başlatılan “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesi Türkiye genelinde belediye, üniversite gibi kurumlarının işbirliğinde, plastik sektörünün desteğiyle düzenleniyor. Yuvaların yapımını Yalova’da faaliyet gösteren Benoplast’ın üstlendiği projeye, BASF ve TÜYAP platin sponsor; Naksan Plastik, PAGDER&ASLAN OSB, Gema Polimer ve Petkim altın sponsor; Şenmak, Chemorbis, Bak Ambalaj, Akay Stand, AKMİB (Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği), Ravago Grup ve Engel de gümüş sponsor olarak destek veriyor.
 

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler