‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2014’ yılın en iyilerini seçiyor

3729 kişi tarafından okundu
‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2014’ yılın en iyilerini seçiyor ‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2014’ yılın en iyilerini seçiyor

Dünyanın en etkileyici fotoğraf kareleri yarışacak Bu yıl 57.’si düzenlenen ‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2014’ bir kez daha dünyanın her yerinden foto muhabirlerini buluşturuyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Yarışmaya katılmak isteyen foto muhabirleri, 15 Ocak’a kadar başvuru yapabilecek.
Yarışmada ödül alan fotoğraflar her yıl olduğu gibi bu yıl da Forum İstanbul’da sergilenecek.Foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi niteliğini taşıyan 57. ‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2014’ bu yıl da dünyanın dört bir yanından foto muhabirlerini buluşturuyor.Geçtiğimiz yıl dünya gündemine oturmuş olayların canlı belgesi niteliği taşıyan fotoğrafların değerlendirileceği yarışma, fotoğraf ve multimedya olmak üzere iki kategoride gerçekleşiyor
Geçen yıl 124 ülkeden, 5.666 fotoğrafçının 103.481 fotoğrafla katıldığı yarışmaya başvurular, 15 Ocak Çarşamba gününe kadar devam edecek. Yarışmanın kazananları, 24-25 Nisan tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleşecek törenle ödüllerini alacak.Yarışmaya gönderilen eserler arasından dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, bu yıl 6. kez Forum İstanbul’da sergilenecek.
2013’ün ödüllü fotoğrafçıları Forum İstanbul’da buluştu
Forum İstanbul, geçen yıl 5. kez ev sahipliği yaptığı “World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2013” sergisi kapsamında düzenlediği Fotojurnalizm atölyesiyle fotoğraf tutkunu ziyaretçilerini ödüllü fotoğrafçılarla buluşturdu. 2012 yılında Suriye’de devam eden iç savaş sırasında çektiği “Türkiye sınırını aşmaya çalışan, evlerinden olmuş insanlar” fotoğrafıyla World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması’nda ‘Genel Haberler Hikâyeler’ kategorisinde 1.’lik ödülü kazanan İtalyan fotoğrafçı Alessio Romenzi, fotoğraf tutkunlarına özel Fotojurnalizm atölyesi düzenledi.
Alessio Romenzi moderatörlüğünde gerçekleşen atölye çalışmasına en son 30 yıl önce bir Türk fotoğrafçının ödüle layık görüldüğü ‘World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2013’te büyük bir başarıya imza atarak ‘Spot News Singles - Flaş Haberler Tek Fotoğraflar’ kategorisinde 2.’lik ödülü kazanan Emin Özmen de konuk eğitmen olarak katıldı. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...