Uzak Kaç Adım Eder?

3758 kişi tarafından okundu
Uzak Kaç Adım Eder? Uzak Kaç Adım Eder?

Mine Sanat, 2013 yılının son günlerinde Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder?” isimli sergisini 4 Aralık 2013 tarihinde sanatseverlerle buluşturuyor. Özgül Arslan’ın siyah kadife kumaş üzerinde ağartıcılar kullanarak ve silere

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Mine Sanat, 2013 yılının son günlerinde Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder?” isimli sergisini 4 Aralık 2013 tarihinde sanatseverlerle buluşturuyor.
Özgül Arslan’ın siyah kadife kumaş üzerinde ağartıcılar kullanarak ve silerek oluşturduğu resimleri dışında mekâna özgü yerleştirmesi ve video çalışmasıyla da izleneceği sergi, sanatçının son dönem üretimlerine odaklanıyor.
Çalışmalarında resmi ideolojiler, eril iktidar ve tüketim kültürü tarafından şekillendirilen ‘kadın’ imgesini merkezine alan Arslan, 1990’lı yılların ortasından itibaren etkin olduğu sanat pratiğinde bireyselden toplumsala çok katmanlı anlatımı benimser. Resimden fotoğrafa, videodan enstalasyona farklı mecralarda ortaya çıkan üretim çeşitliliği sanatçının hem güncel gerçekliğe dokunuşunda hem de günümüz sanatının çoğul estetiğine yönelik yaptığı vurguda kendini göstermeye devam eder. Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder!” başlığı altında izlenecek son dönem üretimleri, toplumsal olgular, ilişkiler, yaşam biçimleri ve bireysel deneyimleri dışında aynı zamanda sanat tarihini de mesele ediniyor.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...