Uniq İstanbul ve Ramazanda Caz

3941 kişi tarafından okundu
Uniq İstanbul ve Ramazanda Caz Uniq İstanbul ve Ramazanda Caz

Türkiye'nin ilk ve tek "Ramazanda Caz" festivali 4-11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzik severlerle buluşuyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Türkiye’nin ilk ve tek “Ramazanda Caz” festivali 4-11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzik severlerle buluşuyor. Festivalin 3 konserine ev sahipliği yapacak UNIQ İstanbul; İstanbul’un yeni gözde kültür sanat merkezi olan ve gelişmiş altyapısıyla en iyi akustiğe sahip Volkswagen Arena’dan sonra, müzikseverlere bir de açık hava mekanı sunuyor. Çimenlerin üzerinde, ormanla iç içe, yazla buluşturan UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde ‘Ramazanda Caz’ bir başka olacak!
Ramazanda Caz, 4 Temmuz’da Okay Temiz ve Roman Orkestrası’nın Uniq Açıkhava Sahne’sinde vereceği konserle başlayacak. Bu konserle, Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden efsanevi Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğu yeniden bir araya gelecek. Ramazanda Caz’ın bu açılış konserinde kimse yerinde duramayacak!
Merakla beklenen, “Only Lovers Left Alive” filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseriyse 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek.
UNIQ İstanbul’da caz keyfi, 9 Temmuz günü, Fransız Roman Caz geleneğinin en iyi temsilcilerinden ünlü kemancı Pier Blanchard & Gypsy Jazz Quartet konseri ile devam edecek. Geçtiğimiz sene Fransız Sarayı Bahçesi’nde konser veren ve çok beğenilen bu topluluk, yoğun istek üzerine yeniden karşımıza çıkacak!
Ramazanda Caz, Fransa Sarayi Bahçesi’nde de Esecek!
Ramazanda Caz’ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı bu harika mekanda, 10 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Charles Aznavour’un birlikte en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanistin Quartet’i de bu konserde olacak. Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli  ve ünlü zurna virtüözü  Ahmet Özden bu konserde yer alıyor. Cazseverler için kaçırılmayacak bir buluşma!
Kapanış Ankara’da…
Bu sene bir konser de  Ankara’da! Ramazanda Caz, ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara’da  müzikseverlerle buluşuyor! 11 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet  yine,  Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli  ve Ahmet Özden ile  birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde konser verecek.
Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen Ramazanda Caz; Kültür  ve Turizm Bakanlığı, UNIQ İstanbul ve Fransa İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenmektedir.

Etiketler : caz festival

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...