Türkiye'de bir ilk "Sarı Sıcak Yolculuk"

3827 kişi tarafından okundu
Türkiye'de bir ilk Türkiye'de bir ilk "Sarı Sıcak Yolculuk"

Türkiye'de ilk kez danışanın ağzından psikoterapi süreci "Sarı Sıcak Bir Yolculuk"ta...

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Türkiye'de ilk kez danışanın ağzından psikoterapi süreci "Sarı Sıcak Bir Yolculuk"ta...
Uzman Psikolog Şebnem Kartal, “SARI SICAK BİR YOLCULUK” adlı romanında, Türkiye'de ilk kez bir danışanın ağzından psikoterapi sürecini aktarıyor. Roman, geçmişin karanlığında fotoğraflar, rüyalar ve anılar içinde, kendi gerçeğini vekimliğini arayan bir kadının içsel yolculuğunu anlatıyor. Kartal'ın gerçek bir yaşam öyküsüne ışık tuttuğu romanında kahraman, hikâyesinin kayıp parçalarını bir araya getirmeye çalışırken, çocukluğunu, ailesinin geçmişini ve ülkesinin tarihini sorguluyor.
Roman kahramanı, kimi zaman köklerinin bulunduğu coğrafyaların sıcağında, kimi zaman beyaz ve soğuk kentlerin ayazında okurla buluşuyor. İstanbul, Paris, Mardin, Prag, Adana ve Cordoba Surlarına uğrayan bu yolculukta, kâh demir yığınlarının içinde ağlatıyor, kâh çocukluğunun geçtiği sıcak sokaklarda gülümsetiyor.
ŞEBNEM KARTAL HAKKINDA
1991'de ODTÜ Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 1995'te aynı üniversitede yüksek lisans programını tamamlayarak psikolojide uzmanlık derecesi aldı. 2008'de "Geveze Karga'dan Birdenbine Masallar" isimli yedi kitaptan oluşan masal seti, 2012'de "Kâğıt Kayıklar" adlı psikoterapi öykülerinden oluşan kitabı yayınlandı. Mesleki alanda çok sayıda bilimsel makalesi, deneme ve öyküleri bulunan Şebnem Kartal, halen İstanbul'da psikolog olarak çalışmalarını yürütüyor.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...