Topraktan Masaya konsepti ile Lokanta Nevnihal Çengelköy?de Açıldı

4287 kişi tarafından okundu
Topraktan Masaya konsepti ile Lokanta Nevnihal  Çengelköy?de Açıldı Topraktan Masaya konsepti ile Lokanta Nevnihal Çengelköy?de Açıldı

Türkiye'nin doğal tarım yapan, coğrafi işaretli ve yerli ürünleri üzerine kurulu ilk konseptini hayata geçiren Lokanta Nevnihal, Çengelköy Rasathane'de hizmet vermeye başladı.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Lokanta Nevnihal, otantik mimarisi, zengin menüsü, tecrübeli ve kaliteli hizmet anlayışını bir arada sunuyor. Yöresel lezzetlerden, sağlıklı yaşama kadar tüm misafirlerinin damak tadına uygun seçenekleri bir araya getiren Nevnihal, ebeveynlerin masadan kalkmadan çocuklarını izleyebilecekleri oyun alanları ve huzur dolu bahçesiyle de dikkat çekiyor. Toprak anadan aldığı ilhamla lokal ,coğrafi ürünleri ve Şef Rafet İnce’nin kendine özgü sunumları ile benzersiz bir deneyim yaşatan Lokanta Nevnihal dikkat çekici bir adres.
Mimari dokusuyla da dikkat çeken Lokanta Nevnihal’in içinde 1906 yılında inşaa edilen Tarihi Çengelköy Konağı yer alıyor. 2007 yılında restore edilen konağın içinde yer alan odaların farklı mimari dokuları konuklarını adeta tarihte yolculuğa çıkarıyor. Konağın Osmanlı döneminde bostan olarak kullanılan bahçesinde bugün Lokanta Nevnihal misafirleri için doğal tarım yöntemleriyle sebze, meyve, et ve süt ürünleri yetiştiriliyor. Bahçenin bir bölümünde, gezen tavuk, dağ keçisi, bıldırcın, sülün gibi av ve kümes hayvanları da bulunuyor. Misafirler kendileri için hazırlanan özel makaslar ile tamamen doğal ürünleri kesebilecek ve sofralarına taşıyabilecek,  arzu ederler ise satın da alabilecek. 
Lokanta Nevnihal , ülkemizin 7 bölgesini düşünerek 1 yıl boyunca her ay şehirler arası lezzet rotası çizecek..
Modern ve yöresel tariflerin bir araya gelerek farklı sunum ve pişirme teknikleri kullanılarak hazırlamış olduğu menüsünü Anadolu lezzetleriyle harmanlayan Lokanta Nevnihal, ülkemizin 7 bölgesini düşünerek 1 yıl boyunca her ay şehirlerarası lezzet rotası çizecek. Bu amaçla lokanta, her ayın son üç günü belirlenen şehirlerin kendilerine özgü yemeklerini hazırlayarak misafirlerine sunacak.

Etiketler : mekan

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler