Tiyatro Kanında Var

3599 kişi tarafından okundu
Tiyatro Kanında Var Tiyatro Kanında Var

Babası Gazanfer Ündüz, annesi Fulya Ündüz, dedesi Gazanfer Özcan ve anneannesi Gönül Ülkü oyuncuydu. Tiyatroyu nesilden nesile aktaran bu sanatçı ailenin öyküsü Tarık Ündüz ile devam ediyor. Yakışıklı oyuncuyu Akasya Kültür Sanat'da sahneye çıktığı '

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Babası Gazanfer Ündüz, annesi Fulya Ündüz, dedesi Gazanfer Özcan ve anneannesi Gönül Ülkü oyuncuydu. Tiyatroyu nesilden nesile aktaran bu sanatçı ailenin öyküsü Tarık Ündüz ile devam ediyor. Yakışıklı oyuncuyu Akasya Kültür Sanat'da sahneye çıktığı 'Hırsız' adlı oyununda en büyük rol modeli, hocası ve annesi Fulya Ündüz de izledi.
 
Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Tarık Ündüz oyun öncesi gerçekleşen söyleşide: 'Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü maalesef artık aramızda yok. Annemle birlikte oyunu hazırlarken kendi adıma şunu düşündüm. Yapabileceğim en büyük şey isimlerini verdikleri tiyatroyu yaşatmak olacaktı. Genç bir ekiple yol çıktık ve böyle de devam etmeyi düşünüyoruz. Biz bu işi çok iyi yaparız gibi bir iddaamız yok. Biz efsane bir tiyatronun ismini yaşatmaya ve bu isim altında büyümeye çalışıyoruz. Yılda elli oyunda oynasak iki oyunda oynasak 'Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan tiyatrosu her zaman perdelerini açacak' dedi. 
Oyuncu olmaya karar verdiği zaman mesleğin zorlukları yüzünden anne ve babasının ilk önce temkinli yaklaştıklarını ama dedesi Gazanfer Özcan'ın çok mutlu olduğunu belirten Tarık Ündüz, 'Tiyatro kanımda var. Kendimi sahnede tamamlanmış hissediyorum' şeklinde konuştu.
 

Etiketler : tiyatro

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...