Teknolojik cihazlar ne yer ne içer?

3758 kişi tarafından okundu
Teknolojik cihazlar ne yer ne içer? Teknolojik cihazlar ne yer ne içer?

Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, kendilerine gelen hasar bildirimlerini inceleyerek, cihazların yiyecek içecekler ile olan münasebetini ortaya çıkararak eğlenceli bir bilgilendirme yapmış.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, kendilerine gelen hasar bildirimlerini inceleyerek, cihazların yiyecek içecekler ile olan münasebetini ortaya çıkararak eğlenceli bir bilgilendirme yapmış.
 
Cep telefonları alkol bağımlısı!
 
Masa üzerinde bırakılan telefonlar özellikle alkollü içeceklere karşı çaresiz kalıyor. 
 
Notebooklar incelendiğinde ise kahvaltının bu tür cihazlar için en zararlı öğün olduğu ortaya çıkıyor.  Kahvaltı esnasında çay, kahve dökülmesi sonucu bozulan ve içinde bol miktarda susam, ekmek kırıntısı bulunan notebook arızları, düşme ve kırılma gibi vakalarından daha çok görülüyor.
 
En romantik cihazlar fotoğraf makineleri
 
Cep telefonu ve notebooklardan sonra fotoğraf makinelerine yönelik istatistikleri de değerlendiren firma “Fotoğraf makineleri dış mekanlarda çok fazla kullanılıyor. Bu da yağmur altında en çok vakit geçiren elektronik cihazlar olarak karşımıza fotoğraf makinelerini çıkarıyor.” açıklamasında bulunuyor.
 
Romantizme en uzak cihaz ise yine cep telefonları… Özellikle kadın kullanıcıların başına gelen bir durum, kullanıcılara ciddi sorunlar yaratıyor: Arka cepte unutulan cep telefonunun tuvalete düşmesi… Bu sorun için gelen hasar bildirimlerinin %80’i kadın kullanıcılar tarafından yapılmış.
 
Temizlik imandan gelir derler ama…
 
Gülgeç, monitörlerin ve televizyonların en büyük probleminin ise ilginç bir şekilde temizlikten kaynaklandığını belirtiyor. “Nemli bezlerle silindikten sonra özellikle çerçevelerin kenarından ekran ve cam arasına giren sıvının, uzun süre olduğu yerde kalması ve bir süre sonra ekranın bir kısmının ya da tamamının bozulmasına sebep olabiliyor.” 
 
Tablet PC’lerin ince olmasına şaşmamalı; ne yiyor, ne de içiyorlar!
 
Sıvı teması nedeniyle oluşan arızalar tablet PC’lerde oldukça az. Hasar bildirimlerinin büyük çoğunluğunu düşme ve çarpma sonucu oluşan kırılmalar oluşturuyor.
 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler