Taşra Kabare'de Kasım 2016: Ölüm Hastalığı, Füsun Demirel ve akustik konserler

3854 kişi tarafından okundu
Taşra Kabare'de Kasım 2016: Ölüm Hastalığı, Füsun Demirel ve akustik konserler Taşra Kabare'de Kasım 2016: Ölüm Hastalığı, Füsun Demirel ve akustik konserler

Taşra Kabare'nin Kasım programında, prömiyerini yapacak Ölüm Hastalığı, Füsun Demirel'in Dario Fo ve France Rame uyarlaması "Aşk Dersleri", klasik müzik ile kukla tiyatrosunu buluşturan "Küçük Bir Kukla Süiti" ve elbette akustik konserler dikkat çeki

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Kapılarını geçtiğimiz ay açan İstanbul'un yeni eğlence ve sanat merkezi Taşra Kabare, tiyatro ve müzik tutkunları için Kadıköy'de buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Taşra Kabare'nin Kasım programında, prömiyerini yapacak "Ölüm Hastalığı"Füsun Demirel'in Dario Fo ve France Rame uyarlaması "Aşk Dersleri", klasik müzik ile kukla tiyatrosunu buluşturan "Küçük Bir Kukla Süiti" ve elbette akustik konserler dikkat çekiyor. 
 
Bir Taşra Kabare yapımı olan “Ölüm Hastalığı”Marguerite Duras’nın aynı adlı metninden Mehmet Ada Öztekin’in uyarlaması ve rejisiyle 18 Kasım'da 'perde' diyor. Oyunun oyuncuları ise Cemal Toktaş ile Nergis Öztürk!
 
Füsun Demirel'in geçtiğimiz sezon çok az sahnelenen Dario Fo ve France Rame uyarlaması "Aşk Dersleri", sevmeyi, aşık olmayı, cinselliği anlayarak yaşayamıyorsak sürekli olarak bir yanımızın eksik kaldığını ve bunu yarınlara taşımanın insanda yaratacağı olumsuzlukları hatırlatıyor ve Kasım ayı boyunca Taşra Kabare'de sahneleniyor.
 
Pazar günleri sahnelenecek müzikli kukla oyunu "Küçük Bir Kukla Süiti" ise, Vivaldi'den Mozart'a, önemli bestecilerin hayatını ve müziklerini piyano, mezzo soprano ve kukla birlikteliğiyle anlatıyor. 
Taşra Kabare Akustik Sahne'nin Kasım ayı konukları ise; Ahmet Ali ArslanGülce DuruDalganabakMelis SökmenSema MoritzMist ve GiderGider olacak. 

Etiketler : sanat

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...