TARLABAŞI’NDAN İNSAN KARELERİ KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REZAN HAS MÜZESİ’NDE

3717 kişi tarafından okundu
TARLABAŞI’NDAN İNSAN KARELERİ KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REZAN HAS MÜZESİ’NDE TARLABAŞI’NDAN İNSAN KARELERİ KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REZAN HAS MÜZESİ’NDE

Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi, Tarlabaşı’nın kentsel dönüşüm sürecini fotoğraf sanatçısı Naz Köktentürk’ün objektifiyle sanatseverlerle paylaşıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi, Tarlabaşı’nın kentsel dönüşüm sürecini fotoğraf sanatçısı Naz Köktentürk’ün objektifiyle sanatseverlerle paylaşıyor. Tarlabaşı’nın dünü ve bugününe ait fotoğraflardan oluşan ‘Küstüm Oynamıyorum’ isimli sergi Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi’nde 28 Şubat 2014 tarihine kadar görülebilecek.
Sanatçı, “Tarlabaşı’nın halleri sokaklarıdır, hayat dört duvar arasına sığmaz. Kapılardan pencerelerden taşar, kimi zaman gökyüzü olur damları, kaldırımlarsa mutfak tezgâhları. Kapı önüdür çocuk odaları, halısı çekirdek kabukları...” diye özetlediği sergisinde, kısırlaşmış hayatımızda göremediğimiz insanların izlerini takip ederek, yakın geçmişi bu sergi ile anlatıyor.
Naz Köktentürk’ün ‘Küstüm Oynamıyorum’ projesi 76 farklı kareden oluşuyor. Sergide yer alan tüm eserler Tarlabaşı’nda yaşam olgusuna dair derin gözlemler sunuyor.
Yeni projesine ilişkin görüşleri sorulduğunda Naz Köktentürk, “Her zaman farklı dünyalarda çalışmaya alışıktım ama Tarlabaşı diğerlerinden farklıydı. Tarlabaşı hem sert hem de karmaşık bir dünyaydı; hem underground’a hem geleneksel’e dairdi. Hala bayramda kapı kapı şeker toplandığına, Ramazan davulcusuna, yöresel geleneklere şahit oldum. Artık yabancı değil, onlardan biri oldum...” diyor. Köktentürk, sergisinde tanıklık ettiği bir semtin çok kültürlü yaşamını, sonraki nesillere aktarma amacını fotoğraflıyor.
Sergi: KÜSTÜM OYNAMIYORUM
Sergini ziyarete açılışı: 20 Kasım 2013- 28 Şubat 2014
Yer: Rezan Has Müzesi, Kadir Has Üniversitesi Cibali
Ziyaret saatleri: 9:00-18:00 (Yılbaşı, dini ve resmi bayramların ilk günü hariç)

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...