Şarkılardaki Kadınlar, Kadınlardaki Şarkılar

3717 kişi tarafından okundu
Şarkılardaki Kadınlar, Kadınlardaki Şarkılar Şarkılardaki Kadınlar, Kadınlardaki Şarkılar

Solistliğini müzisyen Çağlayan Kent’in, müzik direktörlüğünü ise Nurkan Renda’nın yaptığı Lirik Proje, muhteşem performanslarına hız kesmeden devam ediyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Lirik Proje ekibi, 8 Mart Cumartesi günü “Şarkılardaki Kadınlar, Kadınlardaki Şarkılar” konseptiyle Dünya Kadınlar Günü’nü Jazz Company’de kutlayacak.
Uğruna şarkı yazılan kadınların anılacağı gecede, Lirik Proje ekibinin repertuarına müzik dünyası için anlam taşıyan kadın sanatçıların şarkıları dahil olacak. Lirik Proje’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sahne alacağı Jazz Company’de, şarkılara ilham olan büyük aşkların kahramanı olan kadınlar için unutulmaz bir performans gerçekleşecek.
Lirik Proje, 2013 yılında Çağlayan Kent tarafından Nurkan Renda ile birlikte kuruldu. Uzun yıllar, piyano ve şan eğitimi alan Kent, kariyerini farklı bir doğrultuda şekillendirerek İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Gerek gazeteci gerekse iletişim danışmanı olarak çalıştığı 20 yıl içerisinde müzikten kopmayan, besteleriyle uluslararası albümlerde yer alan Çağlayan Kent, profesyonel iş yaşamından vazgeçmeksizin Lirik Proje ile müziğe döndü. Lirik Proje, 50’ ve 60’lı yılların blues’larının yanı sıra Türkçe sözlü hafif batı müziğinin caz standartlarındaki örneklerinden derlenen bir repertuar ile sahne alıyor.
Her Cuma ve Cumartesi akşamı 22:00-01:00 saatleri arasında canlı caz müzik dinletileriyle caz severlerin gözdesi olan Jazz Company’de, Mart ayında ayrıca İlham Gencer ve İpek Dinç’in özel performansları, Fötr Blues Band, Dilek Sert Erdoğan Trio, Asena Akan, Ayk Baklacıoğlu & Karma DJ Band, Jens Pollheide gibi ünlü isim ve gruplar da sahne alacak.
Programlar hakkında detaylı bilgi almak için;  www.eliteworldhotels.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca rezervasyon ve danışma için 0212 313 83 83’den /8246’yı tuşlayarak bilgi alabilirsiniz…
Adres: Elite World İstanbul Hotel Jazz Company - Şehit Muhtar Cad. No:42 Taksim İstanbul
Tel: 0212 313 83 83  

Etiketler : Kadınlar günü etkinlik

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...