Sanat Meclisi Vanlı depremzedeler için bu klipte buluştu!

3683 kişi tarafından okundu
Sanat Meclisi Vanlı depremzedeler için bu klipte buluştu! Sanat Meclisi Vanlı depremzedeler için bu klipte buluştu!

“Donuyor kanım, gör beni öte yanım. Sen düşün, ben üşüyorum”

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Sanat Meclisi, 2011 yılında Van depreminde evini kaybeden insanların barınma sorununa dikkat çekmek için bir klipte buluştu. Müjde Ar’dan Zuhal Olcay’a, Grup Yorum’dan, Bülent Emrah Parlak’a kadar kırka yakın sanatçı “Van Üşüyor” adlı şarkının klibinde de yer aldı. Klipte, Vanlı depremzedelerin konteyner kentlerde verdiği yaşam mücadelesinin görüntülerine de yer verildi.

"Barınma anayasal haktır"

Sanat Meclisi kliple ilgili yaptığı açıklamada; “Üç yıldır konteyner kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedeler, seslerini duyurabilmek için açlık grevine girmelerine rağmen sorunlarını çözecek bir muhatap bulamadılar. Biz Sanat Meclisi olarak birçok sanatçının bir araya gelmesiyle yazdığımız, çektiğimiz ve söylediğimiz bu klipte; yaşanan bu sorunların bir an önce çözülmesini ve insanların anayasal hakkı olan barınma hakkının Vanlı depremzedelere teslim edilmesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Arzum Onan’dan Fırat Tanış’a 40’a yakın sanatçı bu klipte!

Sanat Meclisi’nin “Van Üşüyor” klibine destek veren sanatçılar; Müjde Ar, Arzum Onan, İrem Sak, Zuhal Olcay, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Hüseyin Turan, Barış Güney, Grup Yorum, Ezel Akay, Bülent Emrah Parlak, Ayla Yılmaz, Okan Çabalar, Fırat Tanış, Hilmi Yarayıcı, Efkan Şeşen, Adile Yadırgı, Yağmur Yılmaz, Hakan Yeşilyurt, Orhan Şallıel, Erdal Bayrakoğlu, Niyazi Koyuncu, İbrahim Karaca, Ogün Sanlısoy ve birçok sanatçı yer aldı.

 

Sanatçılar klipte ne dediler?

Bülent Emrah Parlak: Sus diyor, ben üşüyorum!

Fırat Tanış: Ev dediğin, saç baraka!

Grup Yorum: Kış ortası, soğuk şaka!

Ezel Akay ve Müjde Ar: Devlet baba buldu deva, defterimi dürdü gene!

Zuhal Olcay ve İrem Sak: Sen düşün, ben üşüyorum!    

Arzum Onan: Klipte sessiz ifadesiyle yaşanan acıyı anlattı. 

Ahmet Kerem Kaynar’ın yönetmenliğini yaptığı  “Van için süper kahraman aranıyor” belgeselinden, Vanlı depremzedelerin yürek burkan görüntülerinin de yer aldığı klip, sosyal medyada dikkat çeken Vanlı Yasemin’in anlamlı mesajıyla son buluyor.

Klip Video Link;

http://www.youtube.com/watch?v=MoVSLlxv3QI&feature=youtu.be

Sanat Meclisi Hakkında;

Sanat Meclisi, tüm disiplinlerin ayrı ayrı meslek sorunlarını dayanışma ile çözmeyi, devletten, yapımcıdan ve basından baskı gören aydın ve sanatçıları sahiplenmeyi, yıllarını sanata adamış ve sistem tarafından bir kenara itilmiş sanat emekçilerine destek olmayı, ülkedeki tüm antidemokratik uygulamalara karşı tüm halkların, kişi ve kurumların yanında olmayı, sanatçıların özgürce üretebilmesi için gerekli koşulları sağlamayı, üretimlerin halkla buluşabilmesi için uygun koşulları yaratmayı amaçlayan bir topluluktur.

Sanat Meclisi’nin etkinliklerini buradan takip edebilirsiniz;

https://www.facebook.com/SanatMeclisi

https://twitter.com/Sanat_Meclisi

Not: Vanlı depremzedelerin ve “Vanlı depremzedeler direniyor” derneğinin sözcüsü Ali Ahi 20 Mart 2014 Perşembe gününe kadar İstanbul’dadır. Ali Ahi ve klipte yer alan sanatçılar ile ilgili; konuk alma ve röportaj gibi talepleriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler : Van Depremi Klip

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...