Sanat İstanbul İçindir Dedi, İstanbul’u Resmetti

3756 kişi tarafından okundu
Sanat İstanbul İçindir Dedi, İstanbul’u Resmetti Sanat İstanbul İçindir Dedi, İstanbul’u Resmetti

Resim sanatına olan hayranlığını yaşadığı şehrin renkleri ile birleştiren Ned Pamphilon’dan yeni sergi: Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul. İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon’un, İstanbul’un güzelliklerini

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Ned Pamphilon’dan İstanbul Tutkunlarına Özel Sergi: 0212 Istanbul
Resim sanatına olan hayranlığını yaşadığı şehrin renkleri ile birleştiren Ned Pamphilon’dan yeni sergi: Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul. İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon’un, İstanbul’un güzelliklerini resmettiği ‘Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul’ sergisi 2-14 Nisan 2014 tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde yer alacak.
Kıtaları buluşturan şehir  İstanbul birçok sanatçıya ilham vermiştir. Bunlardan biri de dünyaca ünlü ressam Ned Pamphilon. Pamphilon, gençlik yıllarında gerçekleştirdiği seyahatlerden birinde yolunun İstanbul’a düşmesiyle bu güzel şehre aşık olur. İstanbul’un günlük hayatını tuvale yansıtarak geçimini temin eden ressam,  Beyoğlu’nun tramvayını, İstanbul’un simitçilerini, Galata Köprüsü’nde balık tutanları, ayakkabı boyacılarını, mısırcıları ile İstanbul’un güzelliklerini kendi yorumları ile tuvaline taşır.
Bugüne kadar imza attığı 300’e yakın eser ile İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon, İstanbul aşkını renklerle birleştiren yeni sergisi ‘Sanat istanbul İçin, 0212 Istanbul’u sanatseverlerle buluşturuyor. ‘Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul’ 2-14 Nisan 2014 tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek.
İstanbul Ticaret Odası, Palladium Alışveriş Merkezi ve Selin Yapı sponsorluğunda gerçekleşecek sergi, Sultanahmet Camisi’nden Taksim nostaljik tramvaya, Boğaz Köprüsü’nden Haydarpaşa’ya kadar İstanbul’un en gözde simgelerin renklerle bir araya gelişine tanıklık edecek.

Etiketler : resim sergi sanat

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...