Ressam Pınar Kalem, "Aşkın Kadın Halleri" ile Galeri Bohem'de

4019 kişi tarafından okundu
Ressam Pınar Kalem, Ressam Pınar Kalem, "Aşkın Kadın Halleri" ile Galeri Bohem'de

Gelenekselleşen galericilik anlayışına farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan Galeri Bohem, Ressam Pınar Kalem?in 13. kişisel sergisi ?Aşkın Kadın Halleri?ne ev sahipliği yapacak.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Gelenekselleşen galericilik anlayışına farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan Galeri Bohem, Ressam Pınar Kalem’in 13. kişisel sergisi “Aşkın Kadın Halleri”ne ev sahipliği yapacak.
07-17 Şubat 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek sergi, Newyork Parsons School’da desen ve yağlıboya, Maryland’da Stevan Scott Galeri ve Light House Galeri’de görsel anlatı eğitimleri, Paris, Maison Alford, Dover ve Amien’de spatula workshoplarına katılan sanatçının, spatula tekniği ile yaptığı kadın ve çiçek teması öne çıkan çalışmalarını içeriyor.
Pınar Kalem Kimdir
1970 yılında İstanbul'da doğan Pınar Kalem, 1993'te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1993-95 yıllarında; Newyork Parsons School’da, desen ve yağlıboya, Maryland’da Stevan Scott Galeri ve Light House Galeri’de görsel anlatı eğitimlerine katıldı. Paris, Maison Alford, Dover ve Amien’de spatula workshoplarına katılan sanatçı sanatsal araştırma ve çalışmalarını spatula tekniği üzerine yaptı. Yurt içi ve yurt dışında birçok koleksiyonda eseri bulunan sanatçı halen yaşamını ve çalışmalarını İstanbul'da Arnavutköy'deki atölyesinde sürdürüyor.
 
Galeri Bohem
Valikonağı Cad. Polat Apt. No 99 D. 3 K. 2
Nişantaşı - İstanbul
Tel: 0212 999 44 60
 
 

Etiketler : ressam galeri

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...