Reklamların efendisi Avea...

3834 kişi tarafından okundu
Reklamların efendisi Avea... Reklamların efendisi Avea...

Altın Effie “Avealı Olmayan Çocuk” ile Avea’nın oldu!

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Avea, numara taşıma şampiyonluğuna ulaşma hikâyesini anlattığı kampanyasıyla yarıştığı Effie Reklam Etkinliği Yarışması'nda, sektöründe verilen tek Altın Effie’nin sahibi oldu.
Bir önceki Effie ödüllerinde Altın Effie ile ödüllendirilen “Avealı Olmayanlara İyi Davranın” kampanyasıyla marka yüzü haline gelen Fasülye, 2011 yılı boyunca Avea’nın numara taşıma reklamlarında “Avealı Olmayan Çocuk” karakteriyle yer aldı.
2011 yılı başında numara taşımada şampiyonluk hedefi ile yola çıkan Avea, yıl boyunca; kamu, faturasız, genç ve faturalı kullanıcılara yönelik rekabetçi tekliflerini iletişime taşıdı. Yılsonunda “Siz de Bırakabilirsiniz” kampanyasıyla numara taşımayı sektörde ses getiren başarılı bir çalışmayla yorumlayıp; şampiyon oldu. Yarışmanın kapsadığı dönem sonrasında da “Avealı Olmayan Çocuk” iletişimini istikrarlı bir şeklide devam ettiren Avea, 2012 yılında da numara taşımada açık ara liderliğini korudu.
Numara taşıma şampiyonluğuyla kazanılan 2. Altın Effie ödülünü değerlendiren Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: “Tüm ‘Avealı Olmayan Çocuk’ iletişimlerinde tüketicinin yaşadığı gerçek zorlukları, onların iç görüleri üzerinden samimi bir şekilde dile getirirken, marka ile tüketici arasında güven ve içtenlik temelinde yakın bir ilişki kurduk. Avea ile tüketici arasında kurulan bu sağlam bağ, doğal sonucunu satış rakamlarına da yansıtırken, bizi 2 yıl üstüste numara taşıma şampiyonu yaptı. 2. kez bu saygın ödüllerde, Altın Effie kazanmaktan dolayı çok memnununuz. Tüketici odaklı reklamlarımızla bu başarıları katlayarak sürdüreceğimize inanıyoruz.”dedi.
Editöre Not: Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği ile EffieWorldwideInc. işbirliği kapsamında her yıl başarılı kampanyaların ödüllendirildi sektörün önemli organizasyonlarından biridir. Ödül alan projelerin özel jüri tarafından seçiminde, strateji %23,3, yaratıcılık ve büyük fikir %23,3, uygulama ve hayata geçirme %23,3 oranında etkili olurken; iş sonuçları %30 oranında belirleyicidir.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler