Pantone 2015?in Rengini Açıkladı: Marsala Şarap Kırmızısı

6136 kişi tarafından okundu
Pantone 2015?in Rengini Açıkladı: Marsala Şarap Kırmızısı Pantone 2015?in Rengini Açıkladı: Marsala Şarap Kırmızısı

Dünya çapındaki renk otoritesi Pantone, 2015 yılının rengini Marsala Şarap Kırmızısı olarak açıkladı. Zengin ve karizmatik? olarak tanımlanan ve doğal olarak güçlü ve topraksı bir şarap kırmızısı olan Marsala, sofistike tonuyla tam göz ziyafeti sunuy

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Dünya çapındaki renk otoritesi Pantone, 2015 yılının rengini Marsala Şarap Kırmızısı olarak açıkladı. “Zengin ve karizmatik” olarak tanımlanan ve doğal olarak güçlü ve topraksı bir şarap kırmızısı olan Marsala, sofistike tonuyla tam göz ziyafeti sunuyor.
2014’ün rengi olan Işıltılı Orkide, yaratıcılık ve yenilikçiliği yüreklendirirken Marsala;
zihnimizi, vücudumuzu ve ruhumuzu zenginleştiriyor, özgüven ve istikrar duygusu veriyor.
Marsala’ya adını veren şarap gibi, bu lezzetli şarap kırmızısı da gözümüzde tatminkar ve zengin bir sofrayı canlandırıyor. Kırmızı-kahverengi kökleri ile sofistike ve doğal bir topraksılığı ortaya koyuyor. Bu sıcak ama aynı zamanda evrensel anlamda cazip olan şık ton; moda, güzellik, endüstriyel tasarım, ev mobilyaları ve iç dekorasyona da rahatlıkla adapte edilebilir.
Moda için Marsala
Marsala; PANTONE Moda Renk Raporu 2015’te yer alan Daniel Silverstain, Hervé Léger by Max Azria ve Dennis Basso gibi tasarımcıların İlkbahar 2015 defilelerinde hit olan bir renkti. Bu modacılar Marsala rengini koleksiyonlarına taşıdılar. İster tek başına kullanılsın, ister farklı renklerle eşleştirilerek vurgulansın, Marsala’nın etkileyici ve yerini dolduran özellikleri, Marsala’yı zerafeti temsil eden bir renk haline getiriyor. 
Sürekli artan popülaritesi ile çiçek desenleri ve çizgiler ile bu tonun farklı varyasyonları hiç şüphesiz 2015’te kadın ve erkek giyimine taşınacak. Çantalar, şapkalar, ayakkabılar ve gittikçe büyümekte olan giyilebilir teknoloji pazarı dahil moda aksesuarları ve mücevherler için de popüler bir renk Marsala.
Bu çok yönlü kullanılabilecek renk; nötr renkler, boz rengi, griler ile birleştiğinde dramatik bir etki bırakıyor. Arka plandaki parlak tonları nedeniyle de baştan çıkarıcı Marsala amber, altın sarıları, turkuaz tonlarındaki yeşiller ile daha canlı mavi tonları ile son derece iyi uyum sağlıyor.
Güzellik için Marsala
Güzellik ürünlerinde çok yönlü kullanılabilecek bir renk. Marsala her tür cilt tonunda güzel sonuçlar elde edilebilecek derecede sofistike ve cazip bir renk.
Marsala monokromatik şeftali pembeleri, eskitilmiş altın tonları ile eşleşerek, pek çok ruj ve allık tonu için ilham kaynağı oluyor. Marsala, dumanlı nötr renk kombinasyonlarına bir parıltı katarak, gece gündüz kullanılabilecek çarpıcı bir göz farına dönüşüyor. Dramatik bir görünüm için, her göz rengine uyan, bronz tonlarında bir farla veya Marsala rengi ojelerinizle son dokunuşlarınızı yapın.
İç Dekorasyonda Marsala
Boğucu olmayan ama yoğun ve doyurucu bir renk Marsala. İç mekanlarda birleştirici bir etki yaratıyor. Bu zengin ve davetkar tonu; aksesuarlar, duvarlar ve sanat objelerinde kullanarak evinizin her köşesine zarif bir hava katabilirsiniz. Marsala dokulu yüzeylere uygulandığında lüks hissi daha belirginleşerek, onu halı ve döşemeler için ideal bir renk haline getiriyor.
Doyurucu ve tatmin edici tonu ile Marsala yemek odası ve mutfak kullanılacak yemek takımları, yemek örtüleri ve peçete takımları, küçük ev aletleri için ideal. Amerikan servisler, örtüler, yatak örtüleri gibi çiçek desenleri ve çizgili desenlerin sıkça kullanıldığı materyallerde de öne çıkacak.
Grafik Tasarımda Marsala
Zengin bir kontrast renk olması sebebiyle Marsala grafik tasarım ve ambalajlar için ideal. Göze çarpan ama boğucu ya da fazla parlak olmayan bir renk. Bu da Marsala’yı satış noktasında büyüleyici bir renk yapıyor. Ambalajlar her geçen gün daha sanatsal bir hal alırken, Marsala teknoloji ürünleri için doğal bir seçenek haline gelebilir. Aynı şekilde süreli yayınlar, basılı malzemeler, takvimler ve kırtasiye malzemeleri için de Marsala, bu anlamda güzel bir alternatif.
 

Etiketler : renkler marsala

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler