Oy ve Ötesi Bildiri

3534 kişi tarafından okundu
Oy ve Ötesi Bildiri Oy ve Ötesi Bildiri

Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde gönüllü müşahit organizasyonu ile Oy ve Ötesi olarak tüm Türkiye'de yer almayı hedefliyoruz.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Oy ve Ötesi yine sandık başında!
Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde gönüllü müşahit organizasyonu ile Oy ve Ötesi olarak tüm Türkiye’de yer almayı hedefliyoruz. Ülke çapındaki sandıkların tamamında, en az bir müşahit bulunmasının sandık güvenliği açısından son derece önemli ve değerli olduğunu bildiğimiz bu süreçte önceliğimiz, geçmiş seçimlerde ulaşamadığımız sandıkların yoğunlukta olduğu ilçeler.

Bugüne kadar gözlemlediğimiz altı seçimden edindiğimiz deneyim gösteriyor ki, seçim güvenliği için ülke çapındaki sandıkların tamamında, en az bir müşahit bulunması son derece önemli ve değerli. 24 Haziran Seçimlerine yönelik çalışmalarımızın arkasında da bu bilinç ve motivasyon olacak.
Tüm illerden kayıt almayı, yeterli sayıda başvuru aldığımız ölçüde tüm sandıklar için müşahit organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Ancak referandumda gönüllülerimizden elde ettiğimiz verilere dayanarak, önceliğimizi geçmiş seçimlerde ulaşamadığımız sandıkların yoğunlukta olduğu ilçelerde bulunmak olarak belirledik.
Bu süreçte gördük ki gönüllülerimiz de bizlerle aynı heyecanı paylaşıyor. Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için tüm kamuoyunu 24 Haziran'da müşahit olarak ve müşahit bularak seçimlere sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Müşahitlik için çok yakında kayıt almaya başlayacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.
Süreçte atacağımız adımlarla ilgili ayrıntılı bilgilendirmelerimiz devam edecek.
Saygılarımızla,
Oy ve Ötesi Derneği

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler