Oy ve Ötesi Bildiri

3478 kişi tarafından okundu
Oy ve Ötesi Bildiri Oy ve Ötesi Bildiri

Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde gönüllü müşahit organizasyonu ile Oy ve Ötesi olarak tüm Türkiye'de yer almayı hedefliyoruz.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Oy ve Ötesi yine sandık başında!
Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde gönüllü müşahit organizasyonu ile Oy ve Ötesi olarak tüm Türkiye’de yer almayı hedefliyoruz. Ülke çapındaki sandıkların tamamında, en az bir müşahit bulunmasının sandık güvenliği açısından son derece önemli ve değerli olduğunu bildiğimiz bu süreçte önceliğimiz, geçmiş seçimlerde ulaşamadığımız sandıkların yoğunlukta olduğu ilçeler.

Bugüne kadar gözlemlediğimiz altı seçimden edindiğimiz deneyim gösteriyor ki, seçim güvenliği için ülke çapındaki sandıkların tamamında, en az bir müşahit bulunması son derece önemli ve değerli. 24 Haziran Seçimlerine yönelik çalışmalarımızın arkasında da bu bilinç ve motivasyon olacak.
Tüm illerden kayıt almayı, yeterli sayıda başvuru aldığımız ölçüde tüm sandıklar için müşahit organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Ancak referandumda gönüllülerimizden elde ettiğimiz verilere dayanarak, önceliğimizi geçmiş seçimlerde ulaşamadığımız sandıkların yoğunlukta olduğu ilçelerde bulunmak olarak belirledik.
Bu süreçte gördük ki gönüllülerimiz de bizlerle aynı heyecanı paylaşıyor. Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için tüm kamuoyunu 24 Haziran'da müşahit olarak ve müşahit bularak seçimlere sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Müşahitlik için çok yakında kayıt almaya başlayacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.
Süreçte atacağımız adımlarla ilgili ayrıntılı bilgilendirmelerimiz devam edecek.
Saygılarımızla,
Oy ve Ötesi Derneği

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...