Ocak, İstanbul Tiyatro Festivali’nde

3984 kişi tarafından okundu
Ocak, İstanbul Tiyatro Festivali’nde Ocak, İstanbul Tiyatro Festivali’nde

Turgut Özakman’ın ünlü eseri, oyuncu ve sanat yönetmeni Yıldırım Fikret Urağ tarafından sahnelenen ve yönetilen Ocak adlı oyun, 19.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali paralel etkinlikleri kapsamında da 3 Haziran Salı günü sanatseverlerle buluşac

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Turgut Özakman’ın ünlü eseri, oyuncu ve sanat yönetmeni Yıldırım Fikret Urağ tarafından sahnelenen ve yönetilen Ocak adlı oyun,  19.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali paralel etkinlikleri kapsamında da 3 Haziran Salı günü sanatseverlerle buluşacak.
Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da12 Mayıs Pazartesi akşamı prömiyeri gerçekleştirilen Yıldırım Fikret Urağ’ın OPET Tiyatro Kulubü ile sahneleyip yönettiği Ocak oyunu 1960’larda yoksulluk çeken bir ailenin mücadelesini anlatan bir sevgi hikâyesini sahneye taşıyor. Dağılmamaya çalışan bir ailenin acıklı öyküsü olmaktan öteye giden oyunda, hayalci bir baba, süper kahraman bir anne, geçmişle bugünün ince çizgisinde yaşayan bir büyükanne ve bu karakterlerin olduğu bir ortamda büyüyüp birbirinden bambaşka bireylere dönüşmüş 4 çocuğun samimi ve bir o kadar da gerçek hayatlarına tiyatro severleri misafir ediyor.
 
Ocak, 9 Mayıs-5 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen 19.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali paralel etkinlikler kapsamında da 3 Haziran Salı günü Profilo Kültür Merkezi’nde tekrar sanatseverlerle buluşacak.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...