Nil Karaibrahimgil herkesi “Kız Gibi” desteğe çağırıyor!

5335 kişi tarafından okundu
Nil Karaibrahimgil herkesi “Kız Gibi” desteğe çağırıyor! Nil Karaibrahimgil herkesi “Kız Gibi” desteğe çağırıyor!

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid’in geçtiğimiz aylarda başlattığı “Kız Gibi” kampanyası, Nil Karaibrahimgil’in konuşmacı olarak yer aldığı TEDx konferansına damga vurdu. Karaibrahimgil konuşmasında; her genç kızın e

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid’in geçtiğimiz aylarda başlattığı “Kız Gibi” kampanyası, Nil Karaibrahimgil’in konuşmacı olarak yer aldığı TEDx konferansına damga vurdu. Karaibrahimgil konuşmasında; her genç kızın eğer isterse hayatındaki her şeyi kız gibi mükemmel bir şekilde başarabileceğini vurguladı.
“Kız Gibi” ifadesini negatiften pozitife dönüştürmeyi amaçlayan Orkid, geçtiğimiz aylarda paylaştığı ve tüm dünyada viral olan “kız gibi” videosunda yürüttüğü deney ile ergenlik dönemindeki genç kızların “kız gibi” ifadesinden negatif etkilendiklerini gösteriyor. Orkid, ergenlik dönemindeki genç kızlara “Yalnız değilsin!” diyor. Paylaşmaya değer fikirlerin anlatılması amacıyla yola çıkan TEDx konferansında kendisinin de kadınlardan ilham aldığını anlatan Karaibrahimgil; “Kadın gibi olmaktan ve hayatı kadınlardan teslim almaktan gurur duyuyorum. Bu salonda oturan herkes hayatı kadınlardan teslim aldı” dedi. Kelimelerin insanların hayatını etkilediğine inandığını söyleyen Nil Karaibrahimgil; “Eğer ‘kız gibi’ kelimesini bir işi yalapşap yapmak, ‘adam gibi’ kelimesini de doğru düzgünlük olarak kullanırsak, sıfatlarda cinsiyet ayrımı yapmış oluruz. Ne yazık ki, Orkid’in yaptırdığı bu araştırmayı ve videoyu görene dek ben de dilimdeki bu kelimeye dikkat etmemiştim” diyerek herkesi “kız gibi “ kampanyasına destek olmaya çağırdı.
Şimdiye kadar Ayşe Arman, Elif Şafak, Özge Uzun, Didem Soydan, Ayşe Tolga, Öykü Serter, Yasemin Çonka gibi birçok ünlü isim tarafından desteklenen “Kız Gibi” kampanyası; Orkid’in Nil Karaibrahimgil ile yaptığı sürpriz bir projeyle önümüzdeki günlerde karşınıza çıkacak.

Etiketler : kadın hakları

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler