Nerdesin Aşkım? Jüriyi Göz Yaşlarına Boğdu

3998 kişi tarafından okundu
Nerdesin Aşkım? Jüriyi Göz Yaşlarına Boğdu Nerdesin Aşkım? Jüriyi Göz Yaşlarına Boğdu

Trans bir bireyin intihara uzanan hikayesi "Nerdesin Aşkım", gösterildiği Durban International Film Festivali'ne damgasını vurdu. Sinemaseverlerden tam not alan film, izleyen herkesi de göz yaşlarına boğdu.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Trans bir bireyin intihara uzanan hikayesi “Nerdesin Aşkım”, gösterildiği Durban International Film Festivali’ne damgasını vurdu. Sinemaseverlerden tam not alan film, izleyen herkesi de göz yaşlarına boğdu.
Merve Gezen’in yazıp yönettiği ve başrolünü, ödüllü oyuncu Seyhan Arman’ın canlandırdığı kısa film “Nerdesin Aşkım?”, Haziran ayında düzenlenen Durban İnternational Film Festivali’nin ilgi çeken yapımları arasında yer aldı. Danimarka ve Kanada’dan sinemacıların katıldığı festivalde, “Nerdesin Aşkım? ( Where are you my love?) isimli kısa film jüri başta olmak üzere tüm seyircileri göz yaşına boğdu.
 
Tamamlandığından bu yana dünya festivallerini dolaşan “Nerdesin Aşkım?”, trans bir bireyi intihara sürükleyen sürecini anlatıyor. Seyhan Arman’ın başarılı performansıyla hayat verdiği Özge karakteri, seyirciden de büyük ilgi gördü. Film hakkında düşüncelerini aktaran Seyhan Arman, şöyle konuştu:
 
“Herkes birbirine karşı -bir şekilde- öteki aslında. Fakat bazı kesimlerin öteki olmasının altı nedense daha fazla çiziliyor, karanlığa daha fazla itiliyor. Belki de altı en fazla çizilenlerden biri; trans bireylerin cinsiyet kimlikleri ile alakalı bu, öldürülme/ ölüme sürüklenme hikayesi. Film bu yüzden bu kadar ilgi çekici oldu aslında”
 
Türkiye’de de Antalya Altın Portakal ve KuirFest gibi festivallere başvuru için hazırlanan “Nerdesin Aşkım?”   çok yakında Türkiye seyircisi ile buluşacak.
Seyhan Arman Kimdir ?
1980 Adana dogumlu. Tiyatroya 1994 yılında Adana Kardeş Oyuncular Tiyatrosu'nda amatör olarak  başladı. Daha sonra profesyonel olarak Aktif Sanat Tiyatrosu, Özürlüler Sahne Tiyatrosu, Tiyatro Gerçek, Adana Birlik Sahnesi, Adana Sanat Tiyatrosu, Gamsız Kabare, Tiyatro Maan, Çamur'dan Tiyatro'da çalıştı. Dilruba Saatçi'den oyunculuk egitimi alan Arman, Engin Alkan'ın yönettiği Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz isimli oyunlarda reji ekibinde çalıştı. Teslimiyet filmi ile 22. Ankara UluslararasI Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve Güneşi Gördüm filmi ile 23. UluslararasI  Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance 'The Entire Cast') Ödülü alan oyuncu sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra Madame Margot isimli Kabare'de halen Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor.  İnsan hakları aktivisti olan Arman İstanbul'da yaşıyor.
Filmin Künyesi;
Yazan&Yöneten: Merve Gezen
Yapımcı: Defne Gezen
Görüntü Yönetmeni: Serkan Gülgüler
Sanat Yönetmeni: Şükran Gören
Kurgu: Oğuz Çelik
Oyuncular: Seyhan Arman, Didem Soylu, Esen Gül, Cansel Karagöz, Bora Üstkaya, Belgin Köse, Ömer Nurlu, Cem Gürakan

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...