Metropollere Datça’dan Yöresel Lezzet Dağıtılıyor

5262 kişi tarafından okundu
Metropollere Datça’dan Yöresel Lezzet Dağıtılıyor Metropollere Datça’dan Yöresel Lezzet Dağıtılıyor

“Yöresel ürünleri kapınıza getiriyoruz” sloganı ile Datça Paketi’nin kurucusu genç girişimci Biray Atasalihi, sağlıklı ve lezzetli ürünleri internete taşıdı. Datça bademi, balı, zeytinyağı yani Datça’ya has doğal ve köy ürünlerinin tamamının yerel ü

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 “Yöresel ürünleri kapınıza getiriyoruz” sloganı ile Datça Paketi’nin kurucusu genç girişimci Biray Atasalihi, sağlıklı ve lezzetli ürünleri internete taşıdı.
Datça bademi, balı, zeytinyağı yani Datça’ya has doğal ve köy ürünlerinin tamamının yerel üreticiye ait olduğunu söyleyen Atasalihi, en çok siparişi İstanbul, Ankara, Manisa, İzmir, Eskişehir ve Adana’dan aldıklarını belirtti.
2015 yılında gurme marketlerde olacak
Bölgesel gurme market zincirlerinden de ürün siparişi aldığını kaydeden Atasalihi, “ Önümüzdeki yıl İstanbul, Ankara ve İzmir’deki gurme marketlerde olacağız. Tüketiciye daha yakın olmayı planlıyoruz. Bu nedenle satış ağımızı genişletme kararı aldık” dedi.
Ürün yelpazesi genişliyor
35 farklı ürünle işe başladığını ifade eden Atasalihi, zamanla diyet yapanların ve formda kalmak isteyenlerin tercih ettikleri kuru meyvelerin yanı sıra haftalık sebze paketleri, kapari, doğal çaylar, keçiboynuzlu tatlar, bademli lezzetler derken ürün çeşidini 65’lere kadar yükselttiğini aktardı.
Yakın zamanda ürün gamına  Datça’nın Bademli Kahvesi ve Datça’nın Hızırşah köyündeki özel bir bahçesinden gelen mandalina, keçiboynuzlu helva, kapari yaprağı bununla birlikte Aydın’da köyden gelen kabuklu yerli ceviz de eklendi . Mevsiminde reçeller, çağla, satsuma dönemsel ürünler olarak da Yılbaşına özel badem ezmesi ve badem hediye paketleri ve Ramazan ayında karanfilli ekmek içeren Ramazan Paketi de satışa sunuluyor. Ürün girişlerinde ve kampanyalarında ise müşterilerini sosyal medya üzerinden ve web sitesinden haberdar ediyor.
Amerika’da uluslararası ödül kazanan çam balı da var  
Ödüllü bir arıcı ile çalışan Atasalihi, datcapaketi.com’un ürün yelpazesinde Amerika’da uluslararası ödül kazanan çam balını da bulunduruyor.  Bal çeşitlerinden kekik, çam, keçiboynuzu ve püren balları en önemli ballar arasında yer alıyor.

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler