Metropolde yaşlı ve yalnız...

4052 kişi tarafından okundu
Metropolde yaşlı ve yalnız... Metropolde yaşlı ve yalnız...

Metropolde yaşlı ve yalnız olmak üzerine etkileyici bir film...

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri sponsorluğunda çekilen kısa film AVNİ AMCA, 22 Mart 2013 Cuma günü, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gala ile gösterime giriyor. 
Hikayesini gerçek bir olaydan alan, Çiğdem Topaloğlu’nun yazıp yönettiği “AVNİ AMCA” adlı kısa film, Yaşlılar Haftası’na denk gelen 22 Mart 2013 Cuma günü, Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak bir gala gösterimi ile seyirciyle buluşacak.
Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin ana sponsorluğunu üstlendiği filme Kadıköy Belediyesi mekan sponsoru olarak destek veriyor. 
“Hiç bir şey göründüğü kadar değildir...” sloganı ile gösterime girecek olan filmde Toron Karacaoğlu, Zerrin Nişancı, Beyza Şekerci, Elif Atakan, Canan Okan ve Coşkun Özmeriç gibi isimler rol alıyor.
AVNİ AMCA metropol yaşamının, en sevdiklerimize bile zaman ayırmayı eziyet olarak görmemize neden olan hızlı ve insanı tüketen temposuna vurgu yapıyor. Film izleyiciyi önyargıları ile yüzleştirirken, “Sevdiklerime yeterince zaman ayırabiliyor muyum?” sorusu üzerinden bir vicdan muhasebesinin yolunu açıyor.
Yapımcılığını Lavanta Film’in üstlendiği AVNİ AMCA, önümüzdeki dönemde uluslararası festivallere de katılacak. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...