Mamutart Başvuruları Başladı

4095 kişi tarafından okundu
Mamutart Başvuruları Başladı Mamutart Başvuruları Başladı

Sanatçılara alan yaratıp cesaretlendirirken, kültür-sanat basını, koleksiyonerler, galeri yöneticileri ve küratörler için de önyargılardan uzak bir keşif alanı oluşturan M.A.P, henüz sadece iki yılı geride bırakmış olmasına rağmen, şimdiden sanat cam

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Türkiye’nin bağımsız sanatçılara özel, ulaşılabilir sanat etkinliği projesi MAMUT ART PROJECT, 2015 yılında Akkök Holding’in ana sponsorluğunda yola devam ediyor.
Üçüncü yılına giren Mamut Art Project (M.A.P), bir kez daha bağımsız genç sanatçılara eserlerini sergileme fırsatını sunuyor. 17 Kasım’da başlayan ve 6 Ocak 2015 tarihine dek sürecek olan başvurular, Agah Uğur, Başak Şenova, Eda Kehale Argun, İnci Eviner ile Osman Erden’den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Bu yıl yine 50’nin üzerinde sanatçının işlerinin yer alacağı sergi, 26 Mart 2015’te açılacak.
 
Sanata ve keşiflere yer açmak
M.A.P’in çıkış noktası, “ulaşılabilir sanat” yapısını desteklemek. Yeni sanatçıların üretimlerinin, seyirciyle ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle buluşmasına önayak olan proje kapsamında, jürinin seçtiği sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlanıyor. Böylece henüz yeterince tanınmayan yetenekler görünürlük kazanırken, sanatseverler de makul bütçelerle,  gelecek vaat eden isimlerin işlerini edinebiliyor.
Sanatçılara alan yaratıp cesaretlendirirken, kültür-sanat basını, koleksiyonerler, galeri yöneticileri ve küratörler için de önyargılardan uzak bir keşif alanı oluşturan M.A.P, henüz sadece iki yılı geride bırakmış olmasına rağmen, şimdiden sanat camiasında isabetli buluşmaların gerçekleştiği etkin bir proje olarak konumlanmaya başladı: M.A.P sergisinde yer almak, sanat piyasasının üretim ve sergileme koşullarındaki engellere takılan kimi genç yetenekler için karma sergilere katılıp galerilerden teklif almanın, kişisel sergisini açmanın yahut İstanbul Bienali’ne seçilmenin önünü açan aşamalardan biri oldu.    

Etiketler : sanat sergi mamutart

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...