LGS/LYS ve KPSS’ye hazırlanmanın en pratik ve eğlenceli yolu: Sinavo.com

4724 kişi tarafından okundu
LGS/LYS ve KPSS’ye hazırlanmanın  en pratik ve eğlenceli yolu: Sinavo.com LGS/LYS ve KPSS’ye hazırlanmanın en pratik ve eğlenceli yolu: Sinavo.com

Türkiye’de dijital eğitimin adresi: Sinavo.com

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Aslanoba Capital’den 750 bin dolar yatırım alarak şirket değeri 3,5 milyon dolara ulaşan Türkiye’nin ilk ve tek sosyal eğitim platformu Sinavo.com, LGS/LYS ve KPSS sınavlarına pratik ve eğlenceli bir şekilde hazırlanma imkanı sunuyor.
Eğitimde bilgi, eşitlik ve eğlence teması üzerine kurulan Sinavo.com kullanıcıları, konu anlatımlı videolar, soru çözümleri ve oyunlarla konuları keyifli bir şekilde öğreniyor; deneme sınavlarıyla bilgilerini ölçüyor.
Demografik ve ekonomik nedenlerden dolayı eşit kaynaklara ulaşamayan öğrencilere fırsat yaratmak amacıyla 2011 yılında kurulan Sinavo.com, kullanıcılarını konu anlatımlı videolar, örnek sorular ve keyifli oyunlarla LGS/LYS ve KPSS sınavlarına hazırlıyor.
Aslanoba Capital’den Sinavo.com 750 bin dolar yatırım
Türkiye’de farklı alanlardaki online platformları takip ederek yatırımları değerlendiren E-Tohum tarafından 2011 yılında 1200 proje arasından en başarılı 15 girişim arasında gösterilen Sinavo.com, 2013 yılı son çeyreğinde Aslanoba Capital’den 750 bin dolar yatırım aldı ve böylece şirket değeri 3,5 milyon dolara ulaştı.
İnteraktif bir yapıya sahip olan Sinavo.com, müfredatı kapsayan 100 bin sorudan oluşan soru bankasıyla öğrenciler için önemli bir kaynak oluşturuyor. Kullanıcılar, dünya çapında yapay zeka uygulaması ile tanınan Brahim Hnich’in hazırladığı alt yapı sayesinde hangi alanlarda zayıf ve kuvvetli olduklarını istatistiklerle görebiliyor; böylece eksiklerini kolayca belirleyip tamamlayabiliyor.
Türkiye’nin ilk ve tek sosyal eğitim platformu Sinavo.com’a üye olarak, pratik, ekonomik ve eğlenceli dijital eğitim ayrıcalığını hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.
 Sinavo.com Hakkında
2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin bitirme tezi olarak hazırlanan Sinavo.com, farklı yatırımcıların katkısıyla Mayıs 2012’de Türkiye’nin ilk ve tek sosyal eğitim ağı olarak hizmete geçti. Sinavocom, Türkiye’de farklı alanlardaki internet platformlarını takip ederek yatırımları değerlendiren E-Tohum tarafından 2011 yılında 1200 proje arasından en başarılı 15 girişim arasında gösterildi.
Konusunun bilirkişileri tarafından hazırlanmış 100.000 adetten oluşan ve her geçen gün artan bir soru bankasına sahip olan Sinavo.com, ekim ayı itibariyle öğretmenleri de öğrencilerle aynı platformda buluşturuyor. Öğrenciler çok şıklı sorularda çözemedikleri soruların yanıtlarına ise beklemeden video çözümlerle ulaşabiliyor.
Sinavo.com’un hedefleri arasında farklı profillerin yanı sıra ehliyet, TUS, yabacı dil gibi sınavları da bünyesine eklemek bulunuyor.
 
Rakamlarla Sinavo.com
Ekim 12- Mart 14
Toplam üye/profil sayısı: 195.000
Toplam ziyaret sayısı: 656.705
Tekil ziyaretçi: 393.035
Ortalama ziyaret süresi: 17dk 48 sn
  

Etiketler : Teknoloji sosyal platform

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler