LG Design Awards ödüllerini topladı!

3866 kişi tarafından okundu
 LG Design Awards ödüllerini topladı! LG Design Awards ödüllerini topladı!

LG´nin 2013 yılı ürünleri Red Dot ve IF Design Awards´tan birçok ödüle değer görüldü.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

LG´nin 2013 yılı ürünleri Red Dot ve IF Design Awards´tan birçok ödüle değer görüldü.
LG Electronics´in 2013 yılına özel 27 ürünü Red Dot Design Awards tarafından ödüllendirildi. LG, 54 ülkeden 1865 üretici ve tasarımcının 4660´tan fazla ürünü içinde curved OLED TV kategorisinde en iyi ödül olan Red Dot ödülünü almaya hak kazandı. LG ayrıca başka kategorilerde 24 adet Red Dot Design Awards´un sahibi oldu. 
"Tasarım daima DNA'mızın önemli birparçası oldu. Son yıllarda ise tasarımla öne çıkan ürünler dikkat çekiyor" diyen LG Electronics Kurumsal Tasarım Başkanı Dr. Scott Ahn sözlerini şöyle sürdürdü: " Belli başlı felsefemiz  tasarımları birleştirerek aynı zamandaduygusal birtepki uyandırmak. Tasarım ödülleri bu bağlamda şirketin başarısı içinbir kanıt niteliği taşıyor." 
LG´nin 2013 Red Dot Design Awards´ta ödüle değer görülen ürünleri:
Curved OLED TV
CES (Consumer Electronics Show) Fuarı´nda tanıtılan curved OLED TV (EA9800) ince tasarımı ve özel teknolojisiyle dikkat çekiyor. Benzersiz görüntü kalitesine sahip LG curved OLED TV, içe doğru kavisli ekranı sayesinde eşit mesafede izleme deneyimi sunuyor. TV ayrıca ekranın kenarına gelen görüntü kayıplarını engelliyor. LG´nin tasarım ekibi, görüntü kalitesini bozacak unsurları gizlemek için curved OLED TV´de inovatif Crystal Stand özelliğini kullandı.
Dikkat çeken akıllı telefonlar
LG´nin ilk Full HD akıllı telefonu Optimus G Pro, 5.5 inçlik Full HD IPS görüntüsü ve yeni UX özelliği ile öne çıkıyor. Bu benzersiz cihazözellikleekstra genişekranlıakıllı telefonlar içinartan talebi karşılamak içingeliştirildi. İnce, şık ve zarif tasarıma sahip ürün, `Basit ama ayrıntılı´ olma özelliği taşıyor. Optimus L3II ise yeni tanıtılan L Series II içinde yer alıyor. Özel tasarım, lazer kesim kenar, parlak arka kapak ve bildirim için kullanılan ana kumanda düğmesinin değişik renklerdeki Smart LED ışığı, ürünün farklılık yaratan özelliklerinden. LG'nin tasarımmirasını sürdüren OptimusL3II bu dört yeniunsuru iletüketicilere eğlenceli ve keyifli bir kullanım sunuyor. 
Her mutfağa uygun buzdolabı
LG´nin en yeni side-by-side Pratik Kapı buzdolabı, daha fazla ürün depolamak için kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu model buzdolabının kapısı açıldığında içeri sıcak havanın girmesini engelliyor. İçeceklere pratik kapı özelliği ile daha kolay erişim sağlayan buzdolabı, tüm mutfakdekorlarınauyum sağlayan dış görünümü ile öne çıkıyor. 
LG´nin REd Dot Ödülü kazanan diğer ürünleri ise Touch Monitor (ET63), 100-Inç Laser TV (HECTO), Sound Bar (NB6530), Mouse Scanner (LSM-300). 
iF Design Awards Success
LG, 2013 Red Dot Design Awards´ta olduğu gibi iF (International Forum) Design Awards´tan da ödülle döndü. Şirket, 3000´den fazla ürünün yer aldığı yarışmada 23 adet IF ürün tasarımödülü kazandı. LG OLED TV (EM9700), Door-in-DoorTM teknolojisi ile French 4-Door buzdolabı, HOM-BOT SQUARE elektrik süpürgesi ve Optimus G, L9 ve L7 akıllı telefonlar tasarım mükemmelliği unvanı aldı. LG ayrıca 1086 ürün arasından dört farklı iletişim tasarım ödülüne değer görüldü.  

Etiketler : LG IF Design Red Dot telefon ödül

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler