Lûgat365'in Güzel Kelimeleri Artık Koton'un Tişörtlerinde

6013 kişi tarafından okundu
Lûgat365'in Güzel Kelimeleri Artık Koton'un Tişörtlerinde Lûgat365'in Güzel Kelimeleri Artık Koton'un Tişörtlerinde

Koton?un Lûgat365 tişört koleksiyonunda ehlikeyf, hayalperest, ciğerpâre, yegâne, baba, fettan, hemdem, hissikablelvuku, nâzende, zinhar, gıybet, platonik, anne, tebessüm, müşkülpesent, melankoli, pejmürde, hergele, eyvallah, şikemperver, naif, ümitv

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Geçen yıl önce sosyal medyada başlayan, hızla sokağa yayılan ve son olarak bir başucu kitabı haline gelen Lûgat365 rüzgarı, Koton’un tişörtlerinde esmeye devam ediyor.
Geçen yıl Banu-Onur Ertuğrul çifti tarafından dijital platformlarda başlatılan, kısa sürede sokaklara yayılan, ardından da bir başucu kitabı haline getirilen Lûgat365, modaya da ilham kaynağı oluyor. Çok zaman usta yazarların kitaplarında denk düştüğümüz ve anneannelerimizden dedelerimizden beri pek duymadığımız Lûgat365’in güzel kelimeleri, Koton Erkek, Ole, çocuk ve bebek koleksiyonlarında yerini aldı.
Seride çoğu eski olmakla birlikte söyleniş şekli, ses ve âhengi nedeniyle günümüzde de keyifle kullanılan bu güzel kelimeler, Koton tişörtleriyle yeniden gündeme geliyor, bizi o günlere döndürüyor. Koton’un Lûgat365 tişört koleksiyonunda ehlikeyf, hayalperest, ciğerpâre, yegâne, baba, fettan, hemdem, hissikablelvuku, nâzende, zinhar, gıybet, platonik, anne, tebessüm, müşkülpesent, melankoli, pejmürde, hergele, eyvallah, şikemperver, naif, ümitvâr kelimeleri hayat buluyor.
Koton’un Lûgat365 tişört serisi, Haziran ayı itibariyle Koton mağazalarında ve koton.com sitesinde satışa sunuluyor.

Etiketler : kelime güzel kelimeler

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler