KURAKLIK İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜMLER IBATECH 2014’TE

3746 kişi tarafından okundu
KURAKLIK İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜMLER IBATECH 2014’TE KURAKLIK İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜMLER IBATECH 2014’TE

Türkiye’nin en kapsamlı ve Avrupa’nın 3. Büyük fırıncılık teknolojileri fuarı IBATECH katılımcıları ile ziyaretine açılıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 

 Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, 10-13 Nisan 2014 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezinde 4 Hol’de gerçekleşecek. Bu yıl bir kez daha sektör profesyonellerini ve tüm dünyadan gelen ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan IBATECH 2014, 4 kıtadan 15 ülkeyi tek çatı altında buluşturuyor. Küresel ısınma nedeniyle hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yağış oranının çok az olmasıyla gündeme gelen kuraklığa dikkat çeken IBATECH, mevcut besinleri daha iyi koşullarda saklamak adına yapılan çalışmaları da bu fuarda sergileyecek.

Yapılan araştırmalar, analiz sonuçları ülkemizde ve tüm dünya genelinde yaşanan olumsuz koşulların gelecek dönemlerde kuraklığa kadar gidebileceğini öngörerek uyarılarda bulunuyor. Bu durum mevcut besinlerimizi daha iyi koşullarda saklamamız gerektiğinin öneminin ne kadar büyük olduğunu bizlere gösteriyor. Ibatech içinde bulunduğumuz koşulları göz önünde bulundurarak Soğutma ve Soğuk Gıda sektörlerinde yaşanan birçok yeni gelişmeyi ve çeşitli alternatifleri de katılımcılarına ve ziyaretçilerine sunuyor.

“IBATECH FUARI İHRACATÇIYA KAPI AÇIYOR’’

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Proje Koordinatörü Funda Kunduz: “Türkiye’nin küresel anlamda en önemli oyunculardan biri olduğu ekmek, pasta, dondurma ve çikolata teknolojileri tüketim oranı hızla artıyor. Bazı yabancı katılımcı firmalar, Türkiye’de yatırım fizibilitesi yapıyor. Sektörel anlamda dinamik bir pazara sahip Türkiye, sektörün makro ciro çıtasını yükselten IBATECH  fuarlarındaki yabancı katılımcı ve ziyaretçisi ile fuara  oldukça önem veriyor. Özellikle yerli ihracatçı firmaların beklentileri yüksek…

2012 yılında düzenlenen fuarda 34 ü yabancı, 284 firma katılmış 130 civarında firma ise temsilcisi olduğu markalarla katılmıştı. Fuarda 66 ülkeden toplam 56.453 ziyaretçi ağırlayarak bölgenin ve sektörün önemini kanıtlamıştı. Günümüz koşullarında sektörün daha büyük önem kazanmasıyla bu yıl fuara bir hol daha eklendi. Ekmek, pasta, unlu mamuller, dondurma ve çikolata endüstrisinin son yeniliklerinin yer alacağı IBATECH 2014’de 4 kıtadan ve 15 ülkeden firmalar katılıyor. 50 bin metrekare alanda yaklaşık 320 katılımcı ile gerçekleştirilecek fuara; Yurt dışındanABD, Almanya, Avusturya, İtalya,  Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Belçika, İsviçre, Romanya, İspanya, Hollanda, İngiltere, Brezilya gibi alıcı heyetler de ziyarette bulunacak.

Markalaşmanın ve bayilik sisteminin son birkaç yıldır gelişmeye başladığı sektörde, makine ihracatının yanı sıra bazı firmalar yurtdışında perakende mağazalar kurmaya başladı. Türkiye ekmek, pasta, çikolata, dondurma teknolojileri sektöründe en çok ihracatı Rusya, Arap Ülkeleri, Türkiye Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerine yapıyor. IBATECH 2014 fuarı bölgesel anlamda sektörün en etkili pazarlama etkinliği olduğundan Türk ihracatçısı için çok önemli bir platform teşkil ediyor. Türk girişimciler dünyanın her ülkesinden siparişler alıyor.

IBATECH 2014 alt yapı hazırlıkları bir önceki fuar bitiminden itibaren başlıyor. Bu doğrultuda IBATECH 2014 fuar stand satışlarının, geçmiş yıllara oranla hızla artış göstermesi bölgedeki potansiyeli bir kez daha ortaya koyuyor. Geçmiş yıllardaki katılımcı firmaların dışında, yeni katılan firmaların da sayısı oldukça fazla” dedi.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...