Köprüde 5 Film Daha Buluşuyor...

3829 kişi tarafından okundu
Köprüde 5 Film Daha Buluşuyor... Köprüde 5 Film Daha Buluşuyor...

32. İstanbul Film Festivali’nde Efes sponsorluğundaki “Köprüde Buluşmalar” Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılmaya hak kazanan filmler belli oldu.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

32. İstanbul Film Festivali’nde Efes sponsorluğundaki “Köprüde Buluşmalar” Yapım Aşaması Atölyesi’ne  katılmaya hak kazanan filmler belli oldu. 
Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi’ne 5 film katılıyor!
Bu yıl 32.’si düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin “Ulusal Yarışma” ve “Türkiye Sineması” bölümlerine 26 yıldır destek veren Efes’in sponsorluğundaki “Köprüde Buluşmalar”ın Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılmaya hak kazanan 5 film belli oldu. 10–11 Nisan’da gerçekleştirilecek atölye sonucunda uluslararası jüri tarafından  seçilecek post prodüksiyon aşamasındaki filmler 10.000 Amerikan doları tutarında EFES Ödülü ve 1000VOLT Post-Prodüksiyon Ödülü’nün sahibi olacak.
İstanbul Film Festivali kapsamında, Türkiye sinemasının uluslararası başarılarına katkıda bulunmak ve Türkiye’den projeleri ve post prodüksiyonu devam eden filmleri tanıtmak amacıyla bu yıl sekizincisi düzenlenen Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılmaya hak kazanan 5 film belli oldu.  
Avrupa ve Türkiye’den sinemacıları bir araya getirerek, Türkiye’den uzun metraj kurmaca ve belgesel projeler ile post prodüksiyonu süren filmlerin ilk uluslararası sunumlarını yapmaya devam eden Köprüde Buluşmalar bu yıl, İstanbul Film Festivali’nin “Ulusal Yarışma” ve “Türkiye Sineması” bölümlerine 26 yıldır destek veren Efes’in sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. 
“Köprüde Buluşmalar”  kapsamında Türkiye’den post prodüksiyon aşamasında bulunan uzun metraj filmlere ve belgesellere açık olan Work in Progress / Yapım Aşaması Atölyesi’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor. 
Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılmaya hak kazanan 5 film şöyle:
-Kalandar Soğuğu / Cold of Kalandar  (Mustafa Kara)
-Kar Korsanları / Snow Pirates  (Faruk Hacıhafızoğlu) 
-Kusursuzlar / The Impeccables  (Ramin Matin)
-Sesimi İzle / Watch My Soundtrack  (Koray Ezgin)
-Sivas (Kaan Müjdeci)
Geçen yıl atölyede yer alan “Eve Gelen Yabancılar” (Dilek Keser, Ulaş Güneş Kacargil) filmi bu yıl İstanbul Film Festivali Yeni Türk Sineması bölümünde gösteriliyor. Atölyeye katılan diğer film “Devir” (Derviş Zaim) ise Altın Lale Ulusal Yarışma bölümünde yer alıyor.
Atölye 10-11 Nisan tarihlerinde yapılacak
10-11 Nisan’da yapılacak olan “Yapım Aşaması Atölyesi” sonucunda 5 finalist film, dağıtımcı, festival temsilcisi ve yapımcılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecek ve ödül almaya hak kazanan projeler belirlenecek.  
Atölye sonunda jüri tarafından seçilecek filmlerin yapımcıları, filmin tanıtımında kullanılmak üzere 10.000 Amerikan doları tutarında EFES Ödülü ve filmin tamamlanmasına destek olacak 1000VOLT Post-Prodüksiyon Ödülü’nün sahibi olacak.
Efes sponsorluğundaki Köprüde Buluşmalar kapsamında düzenlenecek “Film Geliştirme Atölyesi” ve “Yapım Aşaması Atölyesi” ödüllerinin sahipleri 11 Nisan Perşembe akşamı düzenlenecek  Köprüde Buluşmalar resepsiyonunda duyurulacak. 
32. İstanbul Film Festivali İKSV tarafından, Akbank sponsorluğunda 30 Mart-14 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 
İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için:
film.iksv.org
İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/koprudebulusmalar
facebook.com/istanbulfilmfestivali
twitter.com/istfilmfest

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...