KONTROL EDİLEMEYECEK DÜZENİN ADI “KAOS”

3800 kişi tarafından okundu
KONTROL EDİLEMEYECEK DÜZENİN ADI “KAOS” KONTROL EDİLEMEYECEK DÜZENİN ADI “KAOS”

ARC Sanat Galerisi; 5-25 Nisan tarihleri arasında ödüllü sanatçı Raif Kurt’un son dönem çalışmalarını “KAOS” başlıklı sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Eserlerinde zaman zaman yalın ve sade, zaman zaman sınırları zorlayan bir tutum izleyen sanatçı dijital ve yağlıboya resim, fotoğraf, müzik ve kısa metrajlı film şeklinde sanatın pek çok dalında eser üretiyor. 

Raif Kurt’u sanat izleyicileri, ünlü yazar Paulo Coelho’nun internet üzerinden açtığı video yarışmasını kazanan Türk olarak tanıyor. Coelho’nun son kitabı Aleph (Elif) için açtığı video art yarışmasına dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce kişi katılırken, Kurt’un kitapla aynı adı taşıyan 2 dakika 23 saniyelik videosu yüz  bin kişi arasından birinci oldu. Videolarında timescape, slow motion gibi teknolojiyi yoğun olarak kullanan sanatçı 25 Nisan tarihine kadar Kemerburgaz/Göktürk’teki ARC Sanat Galerisi’ndeyağlıboya çalışmaları ile ilk defa izleyicinin karşısına çıkacak olan eseri; mix media art tekniği; ile çalışılmış olan “Çaylar Benden” eseri yer alacak.

 

www.arcsanat.com

 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...