Kemanın Parlayan Yıldızları

3480 kişi tarafından okundu
Kemanın Parlayan Yıldızları Kemanın Parlayan Yıldızları

İş Sanat?ın Millî Reasürans?ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin Nisan ayındaki konukları genç kemancılar Duru Önhon ve İdil Olğar olacak.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin Nisan ayındaki konukları genç kemancılar Duru Önhon ve İdil Olğar olacak.
2006 yılında İstanbul’da doğan Duru Önhon, eğitimine 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak başladı. 2015-2017 yılları arasında Sırbistan, Bulgaristan, Ukrayna ve İtalya’da düzenlenen çeşitli uluslararası yarışmalarda dereceler kazandı. 2006 yılında Mersin’de doğan İdil Olğar ise keman eğitimine 2012 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak başladı. Bugüne kadar aralarında Igor Tkatchouk, Cihat Aşkın, Bahar Kutay, Mikhail Gotsdiner, Gilles Apap’ın da olduğu birçok ismin ustalık sınıflarına katılan Olğar, Devlet Senfoni Orkestrası'nın düzenlediği 2016 Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’nda, İDSO ile solist olarak çalmaya hak kazandı. Geçtiğimiz Mart ayında ise Prag’da düzenlenen PhDr Josef Micka Uluslararası keman yarışmasında ikinci olarak özel ödüle layık görüldü.
Genç müzisyenlerin dinleyicilere enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser, 30 Nisan 2018, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’nda. 

Etiketler : sanat

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...