Kaçış 1950 10 Nisan'da Sinemalarda

4839 kişi tarafından okundu
Kaçış 1950 10 Nisan'da Sinemalarda Kaçış 1950 10 Nisan'da Sinemalarda

Taş Film'in ilk projesi olan "Kaçış 1950" isimli sinema filminde 1950 - 1970 yılları arasında Bulgaristan?da gördükleri baskıdan Türkiye'ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Taş Film’in ilk projesi olan “Kaçış 1950” isimli sinema filminde 1950 - 1970 yılları arasında Bulgaristan’da gördükleri baskıdan Türkiye’ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor.
 
Genel yönetmenliğini ve yapımcılığını İhsan Taş’ın üstlendiği Kaçış 1950 isimli sinema filminde Zeynep Gülmez, Atilla Saral, Burak Kaya, Efe Kopuz, Onur Bayraktar, İlker Gürsoy, Hüseyin Elmalıpınar, Mehmet Vanlıoğlu, Ender Turan, Ali Özkan Dinkçi, Şeyma Erdoğan, Gizem Güpür, Zülkef Yeşilbahçe, Hüseyin Özay, Mustafa Akkeçi, Nail Akkeçi, Emrah Doğan’ın yanı sıra 22. Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu ve Balıkesir Altıeylül Belediye Başkan yardımcısı Mesut Eray da yer aldı.
 
Filmin senaryosu usta yazar Zülkef Yeşilbahçe’nin “Ata Topraklarından Ana Vatana Anılar” isimli kitabından uyarlanarak hazırlandı.
 
Bu alanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Taş Film Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Taş, Her şeyin daha gerçekçi olabilmesi için gerçek mekânları tercih ettiklerini ifade ederek “ Dönem filmi çekmek gerçekten çok meşakkatli bir iş, onun için inanılmaz bir özveri ve ekip çalışması gerektiriyor. Çekimlerimizin kış aylarına denk gelmesi işimizi daha da zorlaştırdı ama benimle birlikte asla yılmayan ve pes etmeyen ekibimle şükürler olsun bu işin üstesinden geldik. Biz üzerimize düşeni yaptık ve çok güzel bir hikâyeyi Beyaz Perdeye kazandırdık. Bundan sonrası izleyicilerin takdirine kalmış” diye konuştu.
 
Filmin Bulgaristan Göçmenlerinin 100. yılına denk gelmesi, filme bambaşka bir anlam daha katarken,  Film 10 Nisan’da Özen Filmin Dağıtımcılığıyla vizyona girecek.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...