İtalyan Mutfağının Klasik Adresi Da Mario 2. Restoranını Kalamış’ta Açtı!

3729 kişi tarafından okundu
İtalyan Mutfağının Klasik Adresi Da Mario 2. Restoranını Kalamış’ta Açtı! İtalyan Mutfağının Klasik Adresi Da Mario 2. Restoranını Kalamış’ta Açtı!

İtalyan mutfağı tutkunlarını bundan böyle Kalamış’taki yeni adresinde de ağırlamaya devam edecek.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

İtalyan mutfağı sevenlerin 20 yıldır ilk adresi olmayı başaran Da Mario’nun 2. restoranı Kalamış’tahizmete girdi. 20 yıldır değişmeyen kalite çizgisini ve lezzetten ödün vermeyen tavrını yeni restoranına da taşıyan Da Mario, Anadolu yakasında yaşayan İtalyan mutfağı severlerin de kısa sürede vazgeçilmez adresi olacak.
Her sezon yenilenen menüsünde taze ev yapımı makarnalar, birbirinden lezzetli pizzalar, Akdeniz Mutfağı’nın ayrılmaz parçası salatalar ve zengin şarap seçenekleri sunan Da Mario’nun Kalamış’taki yeni restoranında da artık klasik haline gelmiş tüm lezzetleri, İtalyan mutfağını sevenlerle buluşuyor.
Sunduğu enfes lezzetler ve değişmeyen çizgisiyle İtalyan restoranları arasında yıllardır farklı bir yer edinen Da Mario’nun yeni restoranında da Etiler’de olduğu gibi İtalya’dan özel getirilen bir pizza fırını yer alıyor. Deneyimli mutfak ekibi tarafından tüm yemeklerin ‘a la minute’ hazırlandığı mutfağındaki ürünlerin en taze ve kaliteli biçimde tedarik edilmesine özen gösteren Da Mario’nun menüsündeki pek çok lezzetin yapımında ünlü İtalyan markaları kullanılıyor.
Türkiye’de yaşayan yabancıların, turistlerin ve iş yemeklerinin de ilk adreslerinden olan Da Mario’nun, Kalamış’taki yeni restoranının mimari uygulaması Autoban Mimarlık tarafından yapıldı. Dekorasyonuyla da oldukça iddialı olan Da Mario Kalamış’ın tasarımında Akdeniz yerelliğinden esinlenen malzemeler ön plana çıkıyor. Demir doğrama, dökme cam, deri detaylar, masif kapı kolları gibi öğelerle vurgulanan ince işçilik, misafirlere yıllardır alışılan klasik Da Mario deneyimini yaşatıyor.
Zengin menüsü, değişmeyen lezzet kalitesi ve misafirlerine kendilerini evinde hissettiren hizmet anlayışıyla İtalyan mutfağını sevenlerin 20 yıldır değişmeyen adresi Da Mario, Kalamış restoranında da klasikleşen çizgisini devam ettiriyor. Kapalı alanda 100 kişi, bahçesinde ise 130 kişi kapasitesine sahip olan Da Mario Kalamış 12.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler