Işık ve Cam buluşursa...

3979 kişi tarafından okundu
Işık ve Cam buluşursa... Işık ve Cam buluşursa...

Eserleri yurtdışında da büyük ilgi gören Cam Atölyesi’nin, Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de “Işık ve Cam 2” adıyla açtığı sergi, 19 Şubat-16 Mart tarihleri arasında görülebilecek.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Camı hiçbir kalıp kullanmadan bir heykel gibi işleyerek, benzersiz eserler yaratan Cam Atölyesi, yalnızca Türkiye’de değil, yurtdışında da eserleriyle büyük beğeni topluyor. 1993’ten bu yana çalışmalarıyla Amerika ve İngiltere’de iki, Hollanda’da sekiz sergi açan Cam Atölyesi, ülkemizde de 26. sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.
Atölyenin kurucuları Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu, bu alışılmadık eserleri yaratırken hiçbir şekilde kalıp veya benzeri bir ürün kullanmıyor. Her bir eser tek tek mermer bir heykel gibi oyularak ve taşlanarak şekillendiriliyor. Tek bir eser üzerinde en az bir ay çalıştıklarını belirten Saygı, tasarımlarını hazırlarken bu coğrafyada yaşamış uygarlıklardan etkilendiklerini ve onları yeniden yorumlayarak günümüze taşıdıklarını söylüyor. Cama uyarlanan bu çağdaş ve modern yorumlar ise Ruhcan Topaloğlu’nun ellerinde hayat buluyor. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...