İLAHİLERDE YENİ TREND: BATI TARZI

3830 kişi tarafından okundu
İLAHİLERDE YENİ TREND: BATI TARZI İLAHİLERDE YENİ TREND: BATI TARZI

Son günlerin en çok beğenilen ismi İlahi Sanatçısı Faruk Durul, modern enstrümanlar eşliğinde söylediği ilahilerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Allah’ı ve onun peygamberlerini övmek amacıyla bestelenen ilahiler günümüzde yeni yorumlarla dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. Jazz, rock, blues ve pop gibi birbirinden bağımsız birçok tarzda söylenen ilahiler dinleyicilerin oldukça ilgisini çekiyor. Son günlerin en çok beğenilen ismi İlahi Sanatçısı Faruk Durul, modern enstrümanlar eşliğinde söylediği ilahilerle dikkatleri üzerine çekiyor.
Daha çok İslamiyet kültüründen uzaklaşmış veya soğutulmuş gençlere, İslami fobiye, hatta hiç inanmayan kesime bir mesaj vermek adına stüdyoya giren İlahi ve Ezgi Sanatçısı Faruk Durul, Ecel isimli albümünü seslendirdi. Albümde bulunan 13 şarkının tamamının söz ve bestesi kendisine ait olan Durul, enstrüman seçerken modern enstrümanları tercih etti ve bu doğrultuda albümünü hazırladı.
Albümü çıkarmak için 5 yıl emek harcayan Durul; “Sektörde uzun yıllar aktif olarak yer alıyorum. Daha önce bazı arkadaşlara bestelerimizi vermiştim. Gelen olumlu tepkiler sonrası bestelerimi kendim seslendirmeye karar verdim. Yaklaşık 2 yıldır albümü çıkarmak için uğraştım. Albüm çok yeni olmasına rağmen kısa zamanda oluşan ilgiden çok memnunum.” diye konuştu.
Albümün müzik yönetmenliğini yapan Mehmet Ali Anafarta da; “Bu albümdeki eserlerin sözleri günümüz şarkılarıyla asla kıyaslanmamalı. Eserleri dinlerken insanların zihinlerini daha açık tutmalarını tavsiye ederim, çok keyif alacaklarına eminim.” ifadesini kullandı.
Çaresiz Çırpınışlar ve Ecel isimli iki klibi de bulunan albümü TTNET üzerinden de ücretsiz olarak indirebilmek mümkün… 

Etiketler : Müzik Albüm

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...