İFSAK yeni yıla dolu dolu programla giriyor…

3747 kişi tarafından okundu
İFSAK yeni yıla dolu dolu programla giriyor… İFSAK yeni yıla dolu dolu programla giriyor…

Türkiye’nin en köklü fotoğraf ve sinema derneği olan İFSAK, her ay düzenlediği fotoğraf yarışmasının yanı sıra Ocak ayında Hrant Dink anısına düzenlenen Vicdan Filmleri’ne ve Hatice Ezgi Özcelik’in “Di’li Geniş Zaman ve Tanık” adlı solo sergisine ev

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

54 yıldır Türkiye’de fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesi, yaygınlaşması ve gelişmesini sağlamak için çalışan İFSAK – İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği, ocak ayında Hrant Dink Vakfı tarafından Hrant Dink anısına düzenlenen Vicdan Filmleri’ne ev sahipliği yapacak. Ayrıca ocak ayında İFSAK’ta Hatice Ezgi Özcelik’in Di’li Geniş Zaman ve Tanık başlıklı solo sergisinden, Özkan Samioğlu’nun fotoğraf gösterisi ve müzik dinletisine kadar pekçok etkinlik yer alacak.
 
Hrant Dink Anısına: Vicdan Filmleri
 
Hrant Dink Vakfı 2009 yılından itibaren düzenlediği Vicdan Filmleri Projesi ile yeni kısa filmlerle vicdanı görünür kılmaya çalışıyor. Daha önce  İtalya Roma Türk Filmleri Festivali, Uluslararası Drama Kısa Film Festivali ve İstanbul Film Festivali gibi yurtiçi ve yurtdışı çeşitli festivallerde gösterilen Vicdan Filmleri seçkisi, 16 Ocak 2014 Perşembe günü saat 19:30’da İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu’nda seyirciyle buluşacak.
 
Di’li Geniş Zaman ve Tanık- Hatice Ezgi Özçelik
 
Hatice Ezgi Özçelik’in “Di’li Geniş Zaman ve Tanık” adlı solo sergisi; Amerika’da “anksiyete çağı” olarak adlandırılan, çevre sorunlarından cinselliğe, aile kavramından sanatsal pratiklere, tüketim alışkanlıklarından insan hakları ihlallerine kadar insana özgü her türlü durumun sorgulandığı ve bu bağlamda Amerikalıların geleceğe karşı beslediği kaygıların, ülkenin iç ve dış politikasında belirleyici olduğu 90’lı yıllarda, Amerika’da yapılan fotografik çalışmalardan oluşuyor. 4 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 19:30’da İFSAK NX CLUB Sergi Salonu’nda açılacak olan “Di’li Geniş Zaman ve Tanık”sergisi 7 Şubat’a kadar görülebilir.
 
Sudaki İzler
 
İFSAK 185. Dönem Proje Grubu’nun Sudaki İzler adlı sergisi 4 Ocak 2013 Cumartesi günü saat  19:30’da İFSAK’ta açılıyor. Proje danışmanlığını Süreyya Özcan’ın yürüttüğü Sudaki İzler sergisi fotoğraf severleri suya yansıyan görüntülerle buluşturuyor. Suda kalan izler ve suyla oluşan ışıltılarla buluşmak isteyen fotoğrafseverler, sergiyi 24 Ocak 2013 tarihine kadar görebilecek.
 
“2. İFSAK Kupası” Gösterisi
 
İlki 2012 yılında düzenlenen İFSAK Kupası’nın ikincisiyle devam ediyoruz, İFSAK Kupası kazanan fotoğrafçılar Özkan Samioğlu, Burak Şenbak, M.Serdar Özbay ve Kıvanç Şen’in fotoğraflarının yer alacağı İFSAK Kupası Gösterisi, 7 Ocak Salı günü saat 19:30’da Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu’nda gerçekleşecek.
 
 Müzik Denletisi - Gösteri - “Kum Üstü Yaşamlar” Özkan Samioğlu
 
Özkan Samioğlu’nun 23 Ocak Perşembe günü saat 19:30’da İFSAK’ta gerçekleştireceği “Kum Üstü Yaşamlar” adlı fotoğraf gösterisi ve müzik dinletisi katılımcılara fotoğraf ve müziğin bir arada olduğu farklı bir deneyim imkanı sunacak.
 
“Myanmar” Ozan Alperden
 
Doğu’nun uzak ve gizemli ülkesi Myanmar’dan kareler, Ozan Alperdem’in objektifinden fotoğrafseverlerle buluşacak. 25 Ocak Cumartesi saat 15:30’da açılacak olan “Myanmar” sergisi 14 Şubat 2013 tarihine kadar görülebilir.
 
Turgut Tarhan Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi
 
Atlas Dergisi fotoğrafçılarından Turgut Tarhan’ın deneyimlerini paylaşacağı fotoğraf gösterisi ve söyleşisi 30 Ocak 2013 Perşembe günü saat 19:30’da İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu’nda gerçekleşecek.
 
Ayın Fotoğrafı Yarışması
 
Bir gelenek haline gelen “Ayın Fotoğrafı Yarışması”, “Işık” temasıyla 2 Ocak Perşembe günü saat 19.30’da düzenlenecek. Yarışmanın seçiciliğini fotoğrafçı İbrahim Zaman gerçekleştirecek.
 
Gösteri ve sergiler İFSAK’ın İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 Beyoğlu/İstanbul adresinde izlenebilir / gezilebilir.
 
 
 
İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)
Ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak; fotoğraf ve sinema alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişiliklerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını hazırlamak; Türk kültür ve sanatını yurt dışında tanıtmaya çalışmak; diğer ülkelerdeki kültür ve sanat çalışmalarının yurt içinde tanınmasını, izlenmesini sağlamak; toplumsal konularda duyarlı davranarak fotoğraf ve sinema projeleri yapmak temel amaçlarını taşıyan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
 
İFSAK kurulduğu günden beri Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Fotoğraf ve sinema sanatına ilgi duyan, belirli bir temeli olmayan ya da bilgisini ilerletmek isteyenler için verdiği seminerler ve atölye çalışmaları en önemli eğitim amaçlı etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bu seminerlerde, konularında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yılda yaklaşık 700 kişi ders almaktadır. İFSAK sergi salonu yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanısıra, kültür - sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir.
 
 
 
 
Basın Bülteni Bilgi için:
 
Aysu Akıncı – İFSAK – aysu@ifsak.org.tr
 
Önder Kiremitçi - Denove PR – onder@denovepr.com - 0(533) 959 73 96
 
 
    

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...