İDSO ŞUBAT AYINDA BİRBİRİNDEN ÜNLÜ ŞEFLER İLE BİR ARAYA GELECEK

3825 kişi tarafından okundu
 İDSO ŞUBAT AYINDA BİRBİRİNDEN ÜNLÜ ŞEFLER İLE BİR ARAYA GELECEK İDSO ŞUBAT AYINDA BİRBİRİNDEN ÜNLÜ ŞEFLER İLE BİR ARAYA GELECEK

Şubat ayının konserlerinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), Caddebostan Kültür Merkezi, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve Fulya Sanat Merkezi’nde saat 20.00’de sevenleriyle buluşacak.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

İDSO’da Şubat ayında birbirinden ünlü Şefler bir araya geliyor. Şubat ayının ilk haftasında uluslararası sanat arenasında adından sıkça söz ettiren kemancı ve orkestra şefi Hakan Şensoy 7 Şubat Cuma saat 20:00’deCaddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan programıyla sanat severler ile buluşacak. Konser, solocu konçertoların gerçek yaratıcısı sayılan Antonio Vivaldi’nin İki Viyolonsel Konçertosu RV 531 ile başlayan konser, çello için birçok parça yazan David Popper’ in Requiem’i ile devam edecek. Orçun Orçunsel’in İstanbul Rapsodisi’nin ardından kapanışı senfoni, opera, bale, enstrümental ve oda müziği gibi birçok tarzda eser veren Pyotr İlyiç Çaykovski’nin Senfoni No. 1’i ile yapılacak. Bu muhteşem konserin solistleri ise; Murat Berk, Çağ Erçağ, Melih Kara, Ozan Tunca.
İDSO’da 14 Şubat Cuma akşamı saat 20:00’de Fulya Sanat Merkezi’nde Sevgililer Günü Konseri ile romantik bir akşam yaşaSarayınacak. Anton Martyinov’un hem Şefi hem de solisti olacağı konser Rus klasik batı müziğinin babası sayılan Mihail Glinka’nın Ruslan ve Lyudmilla Uvertürü ile başlayacak. Klasik batı müziğinin en önemli bestecilerinden biri olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın Keman Konçertosu no.5’i ile devam edecek olan konser Sergei Prokofiev’in Romeo ve Juliet Orkestra Süiti ile kapanışı yapacak.
 İDSO’da 21 Şubat Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 20:00’de Şef Theodore Kuchar rüzgarı esecek. Konseri, dünyanın en üretken orkestra şeflerinden biri olan Theodore Kuchar yönetecek. Konserin solistliğini Misha Keylin yapacak. Konser klasik opera müziği dönemi içinde çalışan ve bu dönem ilkelerine uygun operalar ve diğer müzik türlerinde eserler hazırlamış olan Luigi Cherubini’nin Alibaba Uvertürü ile başlayacak. Henri Vieuxtemps’in Keman Konçertosu ile devam edecek. 20. Yüzyıl modern müzik yaklaşımlarına uygun kendine has bir stil belirleyen Carl Nielsen’in Senfoni No. 3’ü ile son bulacak.
İDSO’da 28 Şubat Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 20:00’de Thedore Kuchar’ın yönetiminde muhteşem bir konsere imza atacak. Solistliğini Gabor Tarkövi’nin yapacağı konser, Tomaso Albioni’nin Trompet Konçertosu ile başlayacak. Joseph Haydn’ın Senfoni No. 8’i ve Giuseppe Tartini’nin Trompet Konçertosu ile devam edecek. Kapanış ise Dmitri Şostakoviç’in Senfoni No. 5’i ile yapılacak. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...