hesapkitap.com ile tanışın...

3798 kişi tarafından okundu
hesapkitap.com ile tanışın... hesapkitap.com ile tanışın...

idefix’in de bünyesinde bulunduğu EBI’den yeni girişim: hesapkitap.com

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

idefix’in de bünyesinde bulunduğu EBI’den yeni girişim: hesapkitap.com
Türkiye’nin en büyük online kitap satıcısı idefix.com’un da içinde bulduğu EBI, hesapkitap.com ile yeni bir girişime daha imza attı. Kitap kategorisinde fırsatların yer aldığı hesapkitap.com, özel eserlere uygun fiyata sahip olmak isteyenlere yüzde 70’e kadar indirim sunuyor.
Bünyesinde SabitFikir, Prefix ve Türkiye’nin en büyük online kitapçısı idefix’i bulunduran EBI’nin yeni kitap girişimi hesapkitap.com açıldı. Hesapkitap.com, kitap tutkunlarına sınırlı sayıda özel ürünler, setler, imzalı kitaplar, koleksiyon eserleri, özel basım kitaplar ve  serilerde görülmemiş indirimler sunuyor. Planlanan indirim oranı yüzde 40 ile yüzde 70 aralığında değişiyor. Hesapkitap.com’da her gün yeni bir kitap satışa çıkıyor ve stoklar tükenmediği takdirde 7 gün boyunca yayında kalıyor. Böylece her hafta 7 farklı kitap kampanya dahilinde okurlarla buluşuyor.
Günde ortalama 2 bin kitap satılacak 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan idefix Genel Müdürü Mehmet İnhan, özel serilerin ve setlerin normal kitaplara oranla daha az alıcı bulduğunu belirterek, okuyucuların hesapkitap.com’daki indirimli fiyatlarla bu özel ürünlere daha kolay ulaşabileceğini söyledi. İnhan sözlerine şöyle devam etti: “Hesapkitap ilk olma özelliği taşıdığı için kitap kategorisine bir dinamizm getirecek. Fiyatları 40 ile 500 TL arasında değişen kitapların satışa sunulacağı platformda, fiyatlara bağlı olarak, şu an için günlük ortalama 2 bin adetlik bir satış rakamı planlıyoruz.”
Son zamanlarda satış haberleriyle gündeme gelen EBİ’nin yeni girişimi hesapkitap.com’un konsepti kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşacak.
idefix hakkında:
Türkiye’nin en büyük online kitapçısı olan idefix.com 1999 yılında kurulmuştur. EBİ bünyesinde faaliyet gösteren İdefix.com, kurulduğu günden bu yana e-ticaret alanında sayısız yeniliklerin öncüsü olmuştur. Bugün Kitap, Müzik, DVD Video ve SiberMarket kategorilerinde satış yapmakta olan idefix, Ağustos 2009’da edebiyat tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan Sabitfikir.com adlı güncel edebiyat sitesini yayınlamaya başlamış, ardından Nisan 2010’da e-kitap online mağazasını bünyesine ekleyerek Türkiye’yi ilk defa e-kitapla tanıştırmıştır. idefix, Ağustos 2010’da Anadolu’daki kitapçıların kitaba erişim sorununa köklü bir çözüm getiren B2B e-ticaret sitesi Prefix.com.tr’yi devreye sokmuştur.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...