Her sayısında bir değeri mercek altına alarak, farklı açılardan masaya yatıran Aktivist, yayınlanan

3854 kişi tarafından okundu
Her sayısında bir değeri mercek altına alarak, farklı açılardan masaya yatıran Aktivist, yayınlanan Her sayısında bir değeri mercek altına alarak, farklı açılardan masaya yatıran Aktivist, yayınlanan

Her sayısında bir değeri mercek altına alarak, farklı açılardan masaya yatıran Aktivist, yayınlanan altıncı sayısında bu kez “Bolluk ve Bereket” konulu yazı ve röportajlarıyla okurlarının karşısına çıktı.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Her sayısında bir değeri mercek altına alarak, farklı açılardan masaya yatıran Aktivist, yayınlanan altıncı sayısında bu kez “Bolluk ve Bereket” konulu yazı ve röportajlarıyla okurlarının karşısına çıktı.
Dijital dergilerin sayısı her geçen gün artıyor. Pek çok baskılı yayının dijital versiyonlarının da yapılmasının yanı sıra, yepyeni projeler de sadece dijital ortamlar için tasarlanıyor ve hazırlanıyor. iOS ve Android cihazlara uygun olarak hazırlanan teknik donanımları ile pek çok platformda okurlarıyla buluşabilen dijital yayınlar, içerikleri, tasarımları ve interaktif özellikleriyle milyonlarca dijital kullanıcının beğenisine sunuluyor.
İnteraktif dijital yayınların ülkemizdeki ilk temsilcilerinden biri olan Aktivist, yeni sayısında da yine pek çok video ve müzik ile içeriklerini beslerken, okurlarını kaynak siteye eriştiren linkleriyle de yine gerçek bilginin izini sürenleri tatmin etmeyi hedefliyor.  Aktivist, okurlarına, beğendikleri sayfaları sosyal medya hesaplarında kendi takipçileriyle paylaşma imkânı da sunuyor.
6.Sayıda Neler Var?
Şef Arda Türkmen’e Mutfağa Hayat Vermenin Yolları’nı soran dergi, mutfakta bereketin izlerini sürerken Prof.Dr. Canan Karatay’dan aldığı doğal tarifleri de okurlarıyla paylaşıyor. Kadın ve Narın Ressamı Canan Berber ile gerçekleştirdiği röportaj da Aktivist’in özel röportajları arasında yer alıyor.
Aktivist Yine Dolu Dolu
İnsan Bedenindeki Bereket, Yardımlaşmanın Bereketi, Paranın ve Emeğin Bereketi gibi konu başlıklarıyla içeriğindeki yazı ve röportajların büyük bir çoğunluğunu “bereket”e odaklayan dergi, ayrıca Seda Bağcan ile Mantra Müziğini, Oyuncu Mert Turak ile Tiyatro yolculuğunu konuşurken, Google’ın Bereketi: SEO röportajıyla da berekete bir de “Google”dan baktı. 
Bedenimiz, duygu ve düşüncelerimizin hayatımıza attıkları tohumları da yazarlarına anlattıran dergi, bu son sayısında 142 sayfalık içeriğine de gönderme yaparak, “Bereket Versin” sloganını kullandı.
Göbekli Tepe’de Neler Oluyor?
Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği Göbekli Tepe kazıları hakkındaki en güncel bilgileri kazı başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt, 10 sayfalık özel bir röportajla Aktivist’e anlattı.  İnsanların yerleşik yaşama geçmesindeki temel sebep, toprağı ekip biçmek değil mi? Kitleleri harekete geçiren ve bir araya getiren şey, bir tapınak ya da “Tanrı İnancı” olabilir mi?
Aktivist’in Logosunda Değişiklik
Yayınlandığı ilk günden bu yana naif içeriğine ironik bir hava katan Western fontlarla yazılan adıyla yayın yapan Aktivist’in logosuna, dergi ekibinin ortak kararıyla ağaç amblemi eklendi. Yaşamın sonsuz devir daimini temsil eden ağaç amblemi, bundan böyle derginin logosuyla beraber ya da tek başına dergiyi temsilen kullanılabilecek. Ekip, bu değişikliğin sebebini kısaca birinci yılda ufak bir değişiklik olarak açıklıyor.
Aktivist İnteraktif Uygulamasıyla Şimdi AppStore ve Google Play Store’da
Aktivist’in beklenen uygulaması da, altıncı sayı itibariyle yayında olacak. www.aktivistdergi.com, Dijimecmua, Turkcell Dergilik ve www.aktivistanbul.com adlı portalı ile erişim alan Aktivist artık Google Play Store ve AppStore’dan da uygulama olarak indirilebilecek.
MySYS Yazılım ve Bilişim Sistemleri’nin çözüm ortaklığında projelendirilen uygulama, Aktivist okurlarının alışık olduğu gibi yine interaktif özellikler taşıyor. Dergide yer alan müzik ve videoların büyük ölçüde yer aldığı uygulamada, yine sosyal medya hesaplarında paylaşım yapabilme, içerikte yer alan linkler ile ilgili siteye erişim ve yazara e-posta butonları aktif olarak kullanılıyor. Aktivist ekibi, gelecek günlerde uygulama ile ilgili son bilgileri okurlarıyla paylaşacağını belirtiyor.

Etiketler : aktivist dergi bereket

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler