Galeri FE Yeni Sezonu Çağdaş Türk Sanatının Önde Gelen İsimleri ile Açıyor.

108 kişi tarafından okundu
Galeri FE Yeni Sezonu Çağdaş Türk Sanatının Önde Gelen İsimleri ile Açıyor. Galeri FE Yeni Sezonu Çağdaş Türk Sanatının Önde Gelen İsimleri ile Açıyor.

Galeri FE, yeni sezona girerken her yıl olduğu gibi açılışı, gelenekselleşen ?BULUŞMA? sergi dizisi ile yapıyor. Bu yıl 7. edisyonu gerçekleşecek olan sergi Çağdaş Türk sanatının başarılı isimlerini bir araya getiriyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Galeri FE, yeni sezona girerken her yıl olduğu gibi açılışı, gelenekselleşen “BULUŞMA” sergi dizisi ile yapıyor. Bu yıl 7. edisyonu gerçekleşecek olan sergi Çağdaş Türk sanatının başarılı isimlerini bir araya getiriyor.
Alev Araslı, Mustafa Ata, Aydın Ayan, Seyit Mehmet Buçukoğlu, Bülent Demirağ, Gökhan Deniz, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Devrim Erbil, Bayram Gümüş, Dilek Işıksel, Ergin İnan, Gülten İmamoğlu, Mahmut Karatoprak, Ahmet Özel, Mehmet Pesen, Mustafa Pilevneli, Pemra Sağlıkova Pilevneli, Yavuz Pilevneli, Sema Ilgaz Temel, Adnan Turani, Olca Uzunokur, Didem Ünlü, Hanefi Yeter, Serpil Yeter gibi farklı kuşak ve farklı üslüplardan  sanatçılar “BULUŞMA VII” ile 21 Eylül – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında Galeri FE’de izleyiciyle buluşuyor.
Çağdaş Türk sanatından geniş bir yelpazeyi içeren bu sergide, sanat tarihindeki üslupsal farkları, dönemler ve kuşaklar arasındaki değişim ve dönüşümleri, farklı teknik ve malzemeler üzerinden gözlemlemek mümkün olacak. Serginin bir diğer yönü ise, heykel, seramik ve resim gibi sanatın farklı kollarını bir arada sunan bakış açısının altını çizmek… Sürekli yenilenen eser ve sanatçılarla güncelliğini koruyan sergi sık sık ziyaret edilmeyi bekliyor. 

Etiketler : sanat sergi

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler