Futbolun en değerli sembolü FIFA Dünya Kupası İstanbul’da

3731 kişi tarafından okundu
Futbolun en değerli sembolü FIFA Dünya Kupası İstanbul’da Futbolun en değerli sembolü FIFA Dünya Kupası İstanbul’da

FIFA Dünya Kupası, Coca-Cola tarafından düzenlenen gelmiş geçmiş en uzun FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında, İstanbul’a geldi. Brezilya’dan yola çıkan FIFA Dünya Kupası, kendisine özel tasarlanmış uçakla ziyaret ettiği her ülkede büyük coşkuyla karşıl

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 FIFA Dünya Kupası, Coca-Cola tarafından düzenlenen gelmiş geçmiş en uzun FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında, İstanbul’a geldi. Brezilya’dan yola çıkan FIFA Dünya Kupası, kendisine özel tasarlanmış uçakla ziyaret ettiği her ülkede büyük coşkuyla karşılandı. 
Futbolun en değerli sembolü FIFA Dünya Kupası, 25 Şubat akşamı gerçekleştirilecek davetle, spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleriyle; Perşembe günü de kendisine özel kurulacak çadırda İstanbullu sporseverlerle buluşuyor.
Tüm dünyada futbolun en değerli sembolü olarak kabul edilen FIFA Dünya Kupası, 40 yıldır FIFA Dünya Kupası Resmi Sponsoru olan Coca-Cola tarafından düzenlenen FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında, kendisine özel olarak hazırlanan uçakla 25 Şubat’ta İstanbul’a geldi. FIFA Dünya Kupası’nın 73. durağı olarak Türkiye’ye gelişi sebebiyle, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nde karşılama töreni düzenlendi.
“Tüm dünyayı futbolun gücü etrafında bir araya getirmeyi amaçlıyoruz”
Coca-Cola’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen FIFA Dünya Kupası karşılama töreninde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Coca-Cola Gazlı İçecekler Genel Müdürü Sedef Salıngan Şahin, “Coca-Cola, 40 yıldır FIFA’nın en uzun soluklu kurumsal iş ortaklarından biri. FIFA Dünya Kupası Turu projesiyle, tüm dünyayı futbolun gücü etrafında bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Bu sene 3.sünü düzenlediğimiz, Coca-Cola ile FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında, Dünya Kupasını, futbol heyecanının doruklarda olduğu Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Her yıl daha fazla kişi FIFA Dünya Kupası’nı görme şansına sahip oluyor. Bu yılki tursa tüm dünyada en çok kişinin takip ettiği ve dahil olduğu organizasyon olacak” dedi.
FIFA Dünya Kupası ile birlikte Türkiye’ye gelen FIFA Temsilcisi Alex Koch ise, “Türkiye gibi futbol tutkusu son derece yüksek bir ülkeye FIFA Dünya Kupası ile birlikte gelmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. FIFA Dünya Kupası o kadar özel ki, kazanan takım bile Kupa’yı kendi evine götüremiyor. FIFA Dünya Kupası, Zürih’te kimsenin, FIFA yetkililerin dahi bilmediği bir yerde saklanıyor. Kupa’nın altında 1974 yılından beri kazanan takımların imzası bulunuyor bu da onun orijinalliğinin bir kanıtı” şeklinde konuştu.
25 Şubat’ta İstanbul’a gelen FIFA Dünya Kupası, aynı gün Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Frayman Molinas ve FIFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle iş, spor ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ile buluşacak.
27 Şubat günü ise, FIFA Dünya Kupası, Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi önüne kurulacak olan özel çadırda İstanbul’daki futbolseverlerle bir araya gelecek.
FIFA Dünya Kupası’nı yakından görmek için tek fırsat
FIFA tarafından belirlenen kurallara göre, FIFA Dünya Kupası’na sadece kupaya daha önce kazanmış takımların teknik ve oyuncu kadrolarının yanı sıra, FIFA tarafından yetkilendirilmiş sınırlı sayıda kişi ve devlet başkanları dokunabiliyor. Bu nedenle, Coca-Cola tarafından düzenlenen FIFA Dünya Kupası Turu futbolseverlerin orijinal FIFA Dünya Kupası’nı yakından görmeleri için tek fırsat.
Coca-Cola’nın Kurduğu FIFA Dünya Kupası Çadırında Kupa ile fotoğraf çektirme şansı
2014 FIFA Dünya Kupası heyecanını FIFA Dünya Kupası Turu ile yaşayacak olan futbolseverler, 27 Şubat’ta Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi önünde Coca-Cola tarafından kurulan özel çadırda Kupa’yı yakından görme imkanına sahip olacak. Katılımcılar ayrıca, Dünya Kupası’nın unutulmaz anlarını içeren 3 boyutlu hologram filmi seyretme ve dünyada bir eşi daha bulunmayan FIFA Dünya Kupası ile hatıra fotoğrafı çektirme şansı da elde edecek.
Türkiye FIFA Dünya Kupası Turu’ndaki 73. ülke
Futbolun en değerli sembolü olan FIFA Dünya Kupası, FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında 90 ülkeyi ziyaret ederek, yaklaşık 150 bin kilometre yol kat edecek. Türkiye, FIFA Dünya Kupası Turu’nda 73. ülke olarak yer alıyor. Tur kapsamında Hırvatistan’dan Türkiye’ye gelen FIFA Dünya Kupası, Türkiye’den sonra ise İsveç’e gidecek.
Futbolseverlerin, İstanbul’da üç gün geçirecek FIFA Dünya Kupası’nı twitter’dan #dünyakupası hashtag’i ile takip etme imkanı bulunuyor.

Etiketler : dünya kupası FIFA spor futbol

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler