Faber-Castell'den miniklere özel...

3765 kişi tarafından okundu
Faber-Castell'den miniklere özel... Faber-Castell'den miniklere özel...

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell, İstanbul´un en önemli müzelerinde gerçekleşen özel atölye çalışmalarına verdiği destekle, miniklerin sanatçı ruhlarını ortaya çıkartıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi ve Pera Müzesi´nde çocuklar için birbirinden eğlenceli ve öğretici atölye çalışmalarına katılma zamanı!
S. Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Etkinlik: Kitap Sanatının Dijital Hikayeleri
Yer: Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 30 Mart 2013Yaş Grubu: 30 Mart atölyesi (5-6-7 yaş)  
Saat: Hafta içi 10.00-11.30 /  Hafta sonu: 11.00-13.00
Etkinlik Detayı: Çocuklar, Sakıp Sabancı Müzesi´nde tablet bilgisayarlarla minyatür bir dünyanın içine girmelerini sağlayan çalışmalarla, kendilerine verilen bilmecelerin yanıtlarını hareketli minyatürlerde buluyor. Kendi sayfalarını hazırlayarak bu eğlenceli güne ait bir anı yaratıyor.
Etkinlik: Türk Resim Ustalarının İzinde
Tarih: 30 Mart 2013/ 31 Mart 2013
Yaş Grubu: 30 Mart atölyesi (5-6-7) / 31 Mart atölyesi (8-9 yaş)
Saat: Hafta içi 13:00-14:30 / Hafta sonu: 14:00-16:00
Etkinlik Detayı: Öğrenciler, Türk ressamlarını tanıyarak; peyzaj, natürmort, portre, izlenimcilik gibi kavramlar konusunda farkındalık geliştiriyor. Fikret Mualla ile saf renklerin peşine düşüp, Çallı ile özgür fırça izleri bıraktıkları tablolar yaratıyor, Şeker Ahmed Paşa ve Süleyman Seyyid gibi natürmortlar yapıyor.
Pera Müzesi 
Etkinlik: "Fotoğraftan Resme"
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 21 Nisan´a kadar her hafta sonu
Yaş Grubu: 4-14 yaş
Etkinlik Detayı: Pera Eğitim, 16 Şubat-21 Nisan 2013 tarihleri arasında haftasonları 4 - 14 yaş grupları için hazırlanan "Fotoğraftan Resme" adlı programda çocuklar, Pera Müzesi´ndeki Nickolas Muray Bir Fotoğrafçının Portresi sergisini gezme fırsatı buluyor. 1920´lerde New York´taki en başarılı portre ve moda fotoğrafçısı olarak bilinen, Macar asıllı Amerikalı fotoğrafçı Nickolas Muray´ın ilginç fotoğraflarını yakından tanıma imkanı sağlıyor.
Etkinlik: Gölgeden Resim
Yaş: 7-14 yaş
Tarih: 31 Mart Pazar 
Saat: 15:00 - 17:00
Etkinlik detayı: Bu atölyede, çocuklar bir başkasının fotoğrafının duvara yansımasından yola çıkarak, füzen, kurşun ve tükenmez kalem gibi çeşitli kalemlerle portre çiziyorlar.
Etkinlik: Kağıttan Moda
Yaş: 7-14 yaş
Tarih: 30 Mart Cumartesi 
Saat: 14:00 - 16:00
Etkinlik detayı: Çocuklar kağıttan moda atölyesinde, kız ya da erkek modellere çok renkli kağıtlarla ve kumaşlarla kıyafetler tasarlayıp giydiriyorlar. Bu şekilde içlerindeki moda yeteneği ortaya çıkıyor.
Rahmi Koç Müzesi
Etkinlik: Mutfak Atölyesi - Kurabiyem Benim Şekerparem
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Yaş: 4-6 yaş arası
Tarih: 30 Mart 2013
Saat: 13:00-14:30
Etkinlik detayı: Minikler, M.Rahmi Koç Müzesi Eğitim Uzmanları eşliğinde ve Faber - Castell´in desteğiyle
mutfak sanatını öğrenerek kurabiye pişiriyor. Atölye çalışması kişi başı katılım bedeli 30 TL´dir. Atölyelere katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebiliyor.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...