Enka Açık Hava Buluşmaları 1 Temmuz'da Başlıyor

3990 kişi tarafından okundu
Enka Açık Hava Buluşmaları 1 Temmuz'da Başlıyor Enka Açık Hava Buluşmaları 1 Temmuz'da Başlıyor

ENKA Kültür Sanat, 27. yılında da ?sanat uzun, hayat kısa? sloganıyla yaza merhaba diyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

  
27. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda açık hava etkinlikleri 1 Temmuz Çarşamba akşamı Dorian Müzikali ile başlıyor. Sanatın tüm renklerini ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşturacak etkinlikler, Fazıl Say &Serenad Bağcan ve MFÖ konserleriyle devam edecek.
 
ENKA Kültür Sanat, 27. yılında da “sanat uzun, hayat kısa” sloganıyla yaza merhaba diyor. Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyircisiyle bir araya getiren 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, 1 Temmuz’da dolu dolu bir etkinlik programıyla başlıyor. Yaklaşık bin kişilik seyirci kapasitesiyle İstanbul’un önemli açık hava sahneleri arasında yer alan ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu etkinliklerin ilk haftasında; Dorian Müzikali, Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Fazıl Say&Serenad Bağcan ve MFÖ’yü ağırlayacak.
 
1 Temmuz Çarşamba akşamı ENKA seyircisiyle buluşacak Dorian Müzikali, ebedi güzellik ve sonsuz haz uğruna ruhunu şeytana satan ve mutluluğa ulaşmaya çalışan Dorian’ın hikayesini anlatacak. Yapımcılığını, başrolünü, şarkı sözlerini ve koreografisini Nebi Bilgin’in üstlendiği müzikal, MüzikalCİ’nin özgün yorumuyla sahneye taşınacak.
 
Fazıl Say yeni albümünden şarkılarını İstanbul’da ilk kez ENKA’da söyleyecek
Etkinlikler, ENKA’nın daimi sanatçısı dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ve Serenad Bağcan konseri ile devam edecek. ENKA Vakfı’nın her iki albümde de destekçisi olduğu Fazıl Say, 2 Temmuz Perşembe akşamı yeni albümü Yeni Şarkılar’dan eserlerini İstanbul’da ilk kez ENKA izleyicisi için yorumlayacak. İlk Şarkılar albümünden de eserler seslendirecek Fazıl Say’a konserde, etkileyici yorumuyla Serenad Bağcan eşlik edecek.
 
Fazıl Say öncesinde sahne barış şarkılarının!
2Temmuz Perşembe akşamı ENKA Kültür Sanat, Fazıl Say konseri öncesinde Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu’nu ağırlayacak. ENKA sahnesinde Trompet, korno, trombon, tuba ve vurmalı enstrüman çalan yaklaşık 30 öğrenciden oluşan topluluk, konser öncesi fuaye alanında yarım saatlik keyifli bir müzik dinletisi sunacak. Barışın müziği, genç müzisyenlerin sınırsız enerjisiyle bir kez daha ENKA’da yankılanacak.
 
3 Temmuz Cuma akşamı ise ENKA sahnesine, Türkiye’nin efsane müzik grubu MFÖ konuk olacak. Her yaştan dinleyicinin hayranlığını kazanmış ünlü topluluk, dillere destan olmuş şarkılarını ENKA dinleyicileriyle birlikte söyleyecek. Efsane üçlü Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur, ENKA sahnesinde hem nostalji hem eğlence rüzgarları estirecek.
 
1 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları; 10 sinema, 7 konser, 2 tiyatro, 2 müzikal, 2 modern dans ve 1 sergi ile Temmuz akşamları sanatın tüm dallarını seyircisiyle bir araya getirecek. 

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...