Enis Berberoğlu'nun Yeni Kitabı Çıktı

3954 kişi tarafından okundu
Enis Berberoğlu'nun Yeni Kitabı Çıktı Enis Berberoğlu'nun Yeni Kitabı Çıktı

Deneyimli gazeteci ve CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu, Asi Kitap'tan yayınlanan kitabında, 30 yılı aşan meslek hayatında biriktirdiği anıların bir muhasebesini yapıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Deneyimli gazeteci ve CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu, Asi Kitap’tan yayınlanan kitabında, 30 yılı aşan meslek hayatında biriktirdiği anıların bir muhasebesini yapıyor.
Genç gazeteciler için örnek olacak kitabın söyleşisini Gazeteci – TV Programcısı Gürkan Hacır gerçekleştirdi. 
Çöp Adam’ın Gayri Resmi Tarih Tanıklığı’na Dair…
Enis Berberoğlu stajyer olarak başladığı gazetecilik mesleğini Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni olarak noktaladı. Bu süre zarfında meslek icabı hem Türkiye’nin hem de dünyanın pek çok bölgesini gezdi, çok kişi tanıdı, çok olay yaşadı. Yaşadıklarını, gördüklerini ve tanıdıklarını biriktirdi, not aldı ve süzgeçten geçirdi. Şimdi hem bunları hem de gazeteciliğin geçmişte tam olarak neye benzediğini genç meslektaşlarına anlatmak istedi. Kitap bu açıdan mesleki bir akıl defteri olarak tasarlandı.
Kitap ayrıca Türkiye’nin son 30 yılda yaşadığı tarihi olaylara ve kritik dönüm noktalarına ışık tutuyor. Birinci Körfez Savaşı, Susurluk olayı, Kuzey Irak’ta özerk bir Kürt devletinin oluşması, Güneydoğu Anadolu’da yaşanan terör olayları, Telekulak çetesi, 27 Nisan Bildirisi, 7 Şubat MİT Darbesi, AKP’nin yükselişi ve çözüm süreci... Enis Berberoğlu tüm bu olaylara tanık olmakla kalmadı, ayrıca bir gazeteci ve araştırmacı olarak tüm bu olayların aydınlatılmasında önemli bir rol de oynadı. İşte bu kitap da onun bu tarihi olaylara düştüğü notlardan oluşuyor.  

Etiketler : kitap

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...