"En Sıradan Kahraman" NADA'nın Maceraları Tüm Kitapçılarda

3730 kişi tarafından okundu
"En Sıradan Kahraman" NADA'nın Maceraları Tüm Kitapçılarda

Bir dünya düşünün; herkesin özel bir yeteneği var. Kimi düşünceleri okuyabiliyor, kimi kılık değiştiriyor, kimi görünmez olabiliyor… Ve tüm bunların arasında bir çocuk düşünün ki hiçbir yeteneği yok… Hayat onun için çok zor olurdu, değil mi? Kahraman

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Bir dünya düşünün; herkesin özel bir yeteneği var. Kimi düşünceleri okuyabiliyor, kimi kılık değiştiriyor, kimi görünmez olabiliyor… Ve tüm bunların arasında bir çocuk düşünün ki hiçbir yeteneği yok… Hayat onun için çok zor olurdu, değil mi? Kahramanımız Nada da başlangıçta öyle düşünüyordu ama işler hiç tahmin edemeyeceği şekilde gelişti. Caretta Çocuk markasıyla raflarda yerini alan “Nada ve Hiç de Esrarengiz Olmayan Maceraları” tüm çocukları bu müthiş dünyayı keşfetmeye çağırıyor.
Yaz tatili boyunca çocukların elinden düşmeyen Nada’nın eğlenceli serüvenleri iki kitaptan oluşuyor ve her birinde kahraman olmak için aslında özel güçlere, yeteneklere sahip olmak gerekmediği mesajını veriyor.
“Yetenek Hırsızı”nın Peşinde
Birinci kitap “Yetenek Hırsızı”nda Nada, ailesiyle tatilini geçirmek için Kayıp Delik’e gidiyor. Yılda bir kez beraber olduğu “garip” kuzenleri Zirvegöz ve Çançan’la buluşuyor. Yetenek Hırsızı adını taktıkları Askıcı ve Tıpkısının Aynısı da işin içine girince ortalık karışıyor. Hepsi birbirinden yetenekli Kayıp Delik halkının başı dertte. Yetenek Hırsızı bir tek Nada’ya dokunamıyor. Hiçbir yeteneği olmayan Nada kendini beklenmedik bir maceranın içinde buluyor.
Nada Aşkın Pençesinde
İkinci kitap “Görünmez Güzel”de Nada ilk kez aşkla tanışıyor. Bir yandan Yetenek Hırsızı ile olan mücadelesi devam ederken Yetenek Bozuklukları Tedavi Merkezi’nde karşılaştığı Görünmez Güzel, Nada’nın aklını başından alıyor. Garip yaratıkların saldırısı da tüm yaşadıklarına âdeta tuz biber ekiyor.
Eğlence Dolu Bir Dünya
Yetenekleriyle özdeşleşen, birbirinden enteresan isimleri olan kahramanlarıyla, eğlenceli dili, kimi zaman komik ama hep heyecan dolu anlatımıyla tüm çocukların kendilerinden bir parça bulduğu bu özel kitaplar Caretta Çocuk imzasıyla tüm kitapçılarda…

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...