En hızlı büyüyen uçak bileti arama motoru Skyscanner oldu!

3844 kişi tarafından okundu
En hızlı büyüyen uçak bileti arama motoru Skyscanner oldu! En hızlı büyüyen uçak bileti arama motoru Skyscanner oldu!

En hızlı büyüyen uçak bileti arama motoru Skyscanner oldu.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Avrupa’nın bir numaralı karşılaştırmalı uçak bileti arama motoru Skyscanner, Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada büyümeye devam ediyor. 2012’de %84’lük bir büyümeyle dünyada en hızlı büyüyen uluslararası uçak bileti arama motoru olan Skyscanner’ın sitesine aylık ziyaretçi sayısı 30 milyonu geçti. 
Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak, kullanıcılarına en hesaplı uçak bileti alternatiflerini tek bir platform üzerinden sunan Skyscanner, 2012 büyüme rakamlarını açıkladı. Skyscanner 2012’de %84’lük bir büyümeyle dünyada en hızlı büyüyen uluslararası uçak bileti arama motoru oldu.
2012’de uluslararası alanda tüm rakiplerinden daha hızlı büyüyen ve aylık ziyaretçi sayısı 30 milyonu geçen Skyscanner, bu rekabet üstünlüğünü, bir global dağıtım sistemi (GDS) yerine, havayolları ve çevrimiçi seyahat acenteleriyle doğrudan bağlantı kurarak her uçuş için en doğru fiyat bilgisini kullanmasına bağlıyor.
Merkez ofisi İskoçya’nın Edinburg kentinde bulunan Skyscanner, Singapur ve Pekin’den sonra yeni ofisini bu yılın sonuna doğru Miami’de açmaya hazırlanıyor. Böylece sitedeki trafiğin %18’ini oluşturan Asya’da yakaladığı başarıyı, Kuzey ve Güney Amerika pazarlarına taşımayı hedefliyor. Tüm dünyadaki ofislerinde farklı milletlerden toplam 180 çalışanı bulunan Skyscanner, 2013’ün sonunda bu sayıyı 280’in üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler