Dünyanın ilk çağdaş Esmâ-ül Hüsnâ sergisi “Huu” Yıldız Sarayı Müzesi’nde

4516 kişi tarafından okundu
Dünyanın ilk çağdaş Esmâ-ül Hüsnâ sergisi “Huu” Yıldız Sarayı Müzesi’nde Dünyanın ilk çağdaş Esmâ-ül Hüsnâ sergisi “Huu” Yıldız Sarayı Müzesi’nde

Modern ve klasik hat sanatının sentezlenerek oluşturulduğu dünyanın ilk çağdaş Esmâ-ül Hüsnâ (Allahın 99 ismi) sergisi 24 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Yıldız Sarayı Müzesi'nde

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Geleneksel süsleme sanatçısı olan Fatma Zeynep Çilek tarafından modern ve klasik hat sanatının sentezlenerek oluşturulduğu dünyanın ilk çağdaş Esmâ-ül Hüsnâ (Allah’ın 99 İsmi) sergisi Yıldız Sarayı Müzesi'nde sanatseverlere sunuldu.
Sergide Allah'ın 99 isminin 33 tanesi sergileniyor. 99 ismin tamamı http://ottomansanat.com adresinde açılacak olan sanal sergide beğeniye sunulacak.
Sergi hakkında konuşan Fatma Zeynep Çilek, “İsmini “Huu” olarak belirlediğim sergi Allah'ın güzel isimleri olan 99 Esmâ-ül Hüsnâ’dan oluşmakta. Bugüne kadar Esmâ-ül Hüsnâ sadece klasik tarzda hat ve tezhip ile yorumlanmıştı. Bu güzel isimler kainatta her zaman var olduğu için hayatın ve sanatın her alanında da var olmalı diye düşündüm.
Sanatseverler Ottoman Sanat desteği ile hazırladığım bu serginin tüm eserlerini http://ottomansanat.com adresinde açık olacak olan sanal sergiden ulaşabilirler. Tüm sanatseverleri sergimizde görmekten büyük mutluluk duyacağım” diye konuştu.
 
 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...