Dünyanın en zorlu ve prestijli Ultra Maratonu The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® Başlıyor!

3749 kişi tarafından okundu
Dünyanın en zorlu ve prestijli Ultra Maratonu The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® Başlıyor! Dünyanın en zorlu ve prestijli Ultra Maratonu The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® Başlıyor!

Caner Odabaşıoğlu’nunda aralarında bulunduğu 19 Türk atlet, ultra maratonların referansı olarak kabul edilen ve 26 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®Maratonu’nda koşmaya hazırlanıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Caner Odabaşıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 19 Türk atlet, ultra maratonların referansı olarak kabul edilen ve 26 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®Maratonu’nda koşmaya hazırlanıyor.
Fransa’da 1987 yılından beri gerçekleştirilen ultra maraton, http://www.ultratrailmb.com sitesinden canlı takip edilebiliyor. “Never Stop Expoling”|“Keşfetmekten asla vazgeçme” sloganıyla hareket eden markanın katkılarıyla gerçekleşen maraton, 3 ülke (Fransa-İtalya-İsviçre), 3 yüksek dağ (The 2 Savoie- The Aosta Valley-Valais), 15 yerel il, 7 vadi, 71 buzulla beraber 400 zirveyi kapsıyor. 
Bu sene 74 ülkeden, 6000 koşucu ve 2000 gönüllünün katıldığı ve  5 gün sürecek olan ultra maraton, Chamonix-Chamonix, Courmayeur-Champex-Chamonix, Sur les Traces des Ducs de Savoie, La Petite Trotte à Léon adlı 4 farklı yarış ve bir özel etkinlikten meydana geliyor.
Yarışların ‘En’i,” Chamonix-Chamonix” Maratonu…
Ultra maratoncuların hayatlarında bir defa bitirmeleri gereken tur olarak nitelendirilen Chamonix-Chamonix yarışında, Fransa, İtalya ve İsviçre olmak üzere üç ülkede geçiliyor.  Maksimum koşu süresi 46 saat olan maraton, 168 km koşu ve 9600 m’lik tırmanışı da kapsıyor.  “Yarışların “en”i olarak bilinen The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® maratonu başlangıç tarihinden itibaren, koşuculara adrenalin dolu eşsiz bir deneyim sunuyor.
Zorlu yarış zorlu parkur “Courmayeur-Champex-Chamonix” Maratonu
Dünyanın en zorlu ve en prestijli yarışları arasında gösterilen Courmayeur-Champex-Chamonix olarak adlandırılan ultra maratonun maksimum koşu süresi ise 26 saat olarak göze çarpıyor. 1900 koşucuyla sınırlı olan zorlu maraton, 100 km koşu parkurunun yanı sıra 5950 m’lik yüksek tırmanıştan meydan geliyor.
2 ülke arası uzun mesafe “Sur les Traces des Ducs de Savoie” Maratonu…
Zorlu rotalarından ötürü vahşi bir alternatif yarış olarak nitelendirilen ve 2 ülke arasındaki uzun mesafeyi kapsayan Sur les Traces des Ducs de Savoie maratonu sadece 1500 koşucunun katılımıyla gerçekleşiyor. Ultra maratonun maksimum koşu süresi 33 saat olmakla beraber sadece 119 km’lik koşu parkurunu kapsıyor.
Muhteşem bir takım yarışı “La Petite Trotte à Léon”…
Tam bir takım yarışı olarak adlandırılan “La Petite Trotte à Léon” maratonu, 2 kişilik grupların yer aldığı toplamda 80 takımın yarıştığı adrenalin dolu bir macera sunuyor. Maraton boyunca 300 km’lik koşu parkuruyla 3 farklı ülke rotası çiziliyor. Maksimum koşu süresinin 136 saat olduğu heyecanlı maraton adeta yarışan her bir sporcunun takım ruhunu ortaya çıkarıyor. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...