Doors Akademi Mart Ayı Amatör Eğitimleri ile Baharın Tüm Lezzetleri Mutfağınızda!

3645 kişi tarafından okundu
Doors Akademi Mart Ayı Amatör Eğitimleri ile Baharın Tüm Lezzetleri Mutfağınızda! Doors Akademi Mart Ayı Amatör Eğitimleri ile Baharın Tüm Lezzetleri Mutfağınızda!

Doors Akademi’nin alanında uzman ödüllü şefleri tarafından verilen derslerde, farklı ilgi alanları için pek çok seçenek yer alıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Arçelik’in ana sponsorluğunda, Illy ve Ülker Eksper’in katkılarıyla eğitimlerini sürdüren Doors Akademi’nin alanında uzman eğitim kadrosu tarafından verilen amatör eğitimleri, mutfakta farklı ilgi alanlarına ve farklı uzmanlıklara hitap eden çeşitliliğiyle mutfak tutkunlarının aradığı her şeyi bir arada sunuyor.
 8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştirilecek eğitimde katılımcılar eğitmen Ayşe Azzaro veBeslenme ve Halk SağlığıUzmanı Prof. Dr. Bike Kocaoğlu eşliğinde, bugüne özel hazırlanan menünün yanı sıra sağlıklı beslenmeye dair püf noktalarını da öğrenecekler.
12 Mart’ta eğitmen Jurgen Stumpfeldt tarafından verilecek Çıtır Ekmekler ve Dipler eğitimine katılanlar, ekşi maya ve ekmek yapımına dair tüm püf noktaları öğrenecekler. Ayrıca dumanı üstünde mis gibi çıtır çıtır ekmekler hazırlayacak, yanı sıra eşlikçisi olacak lezzetli dipler ile tadına doyulmaz saatler geçirecekler. Eğitmen Yahya Tayfun Karayel’in 13 Mart’ta vereceği Çikolatanın Halleri! eğitiminde ise çikolatanın baştan çıkaran lezzetlerini öğrenme fırsatı yakalayacaklar.
Eğitmen Oğuz Demirelli’nin 19 Mart’ta vereceği İtalyan Usulü eğitimine katılanlar İtalyan Mutfağı’ndan seçilen yepyeni bir menüyü hazırlarken, 20 Mart’taki Şık Lezzetler eğitiminin katılımcıları ise eğitmen İbrahim Kılıç eşliğinde keyifli beş çayı buluşmalarının vazgeçilmezlerini yapmayı öğrenecekler. Eğitmen Mehmet Fatih Ezer’in 26 Mart’ta vereceği Pratik Lezzetler eğitiminde yoğun çalışan herkesin korkulu rüyası ‘Akşam ne yiyeceğiz?’ sorusu cevap bulacak.
27 Mart’taki Gaziantep Yemekleri eğitiminde bulgur uzmanı Ayfer Ünsal eşliğinde katılımcılar Gaziantep Mutfağı’nın özgün lezzetlerini, en orijinal reçetelerini kullanarak leziz yemekler hazırlayacaklar.
Mart ayının son eğitimde ise 29 Mart’taki Ailecek Mutfakta eğitiminde, anneler ve babalar çocuklarının elinden tutup mutfağa girecekler.
Birbirinden farklı mutfakları tanıma fırsatı!
Doors Akademi, dünyaca başarılı yerli ve yabancı şeflerin eğitimlere konuk şef olarak katılacağı profesyonel meslek eğitim programlarının yanı sıra başlangıç ve ileri seviyedeki meraklı mutfak tutkunlarına gündüz, akşam ve hafta sonu programlarında farklı mutfakları deneyimleme imkânı da sunuyor.
Doors Akademi’de Arçelik’in ana sponsorluğunda verilecek amatör eğitimler; İtalyan Mutfağı, Yerel Türk Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Ortadoğu Mutfağı, Diyet Menüleri ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri, Ekmek Eğitimleri, Pasta ve Çikolata Kursları, Parti ve Davet Menüleri, Kişi ve Gruplara Özel Yemek Eğitimleri, Amatör Bar Eğitimleri, Yemek - Şarap Workshopları ve Yarının Büyüklerine Eğitimler konu başlıklarında meraklıları ile buluşuyor. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler