Dönüşün ve Dönüştürün

3504 kişi tarafından okundu
Dönüşün ve Dönüştürün Dönüşün ve Dönüştürün

Yazın gelişi ile beraber hepimizin yaşamında buyuk değişiklikler oldu. Kışlık kıyafetlerle yazlıklar yer değiştirdi. Yazlıklar acıldı. Evlerimizde bircok şey değişiyor. Peki, bu değişimler sırasında doğru şeyler mi yapıyoruz? Yıllardır kullanmadığım

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Yazın gelişi ile beraber hepimizin yaşamında buyuk değişiklikler oldu. Kışlık kıyafetlerle yazlıklar yer değiştirdi. Yazlıklar acıldı. Evlerimizde bircok şey değişiyor. Peki, bu değişimler sırasında doğru şeyler mi yapıyoruz?
Yıllardır kullanmadığımız eşyalar hala dolaplarınızda duruyorsa onlardan kurtulun. Kullandığınız eşyaların renklerine bakın iclerinde turuncu var mı? Sarı var mı? Fosforlu daha canlı renkler var mı?
Coğu kişi kilolarından şikayet ediyor. Evlerinizdeki objelerin sizleri nasıl etkilediğine dikkat edin. Evlerinizdeki huzunlu, cansız veya bilincaltınıza olumsuz etki yapabilecekher turlu resmi kaldırın. Yaşadığınız alanları yazın canlılığı ile beraber alacağınızbasit bir Feng Shui kitabı ile ya da Feng Shui uzmanı ile beraber donuşturun.
Bu yaz sizin icin yeniden doğuş donemi olsun. Renklerin etkilerini araştırın, hayatınızdaki eksik olan renkleri bulun ve onları yoğun bir şekilde kullanın.
Dinlediğiniz muzikleri ve şarkıları inceleyin bilincaltınıza yaptıkları etkileri gozdenkacırmayın.
Yazın gelişi ile beraber evlerinizde bir hafifleme operasyonu yapın ve uzun zamandır kullanmadığınız eşyaları, okumadınız kitapları kendinizden ozgurleştirin.Ne kadar hafiflediğinize sizler de inanamayacaksınız.
DAHA FAZLA ENERJİ
Psikologlar, Bilim adamları, Kişisel gelişim uzmanları ve ruhsal oğretilerin goruşu aynı; hepsi de hayatımızda bizi etkileyen faktorlerin tam olarak farkına vardığımız zaman yapacak cok şeyimiz olduğunun fark edeceğimizi soyluyor. Belli bir bilince ulaştığımız zaman hayatın cok daha kolay olduğunu. Bunun icinde enerjimizi yukseltmemiz gerektiğini, moralimiz iyi olduğunda, kendimizi mutluluk, sevinc, heyecan icinde hissettiğimizde her şeyin olumlu noktalara ulaştığını ve enerjimizi yuksek tutmamızı ve daha fazla enerji icinde olmamız gerektiğini soyluyorlar. Yaptığım araştırmalar sonucunda Butun bu goruşlerin icinden bize pratik olarak faydalı olabilecek bazı parcaları sizlerle paylaşıyorum.
DAHA FAZLA ENERJİ İÇİN MEYVELERİN CANLANDIRICI KOKULARINI UNUTMAYIN
Evimizde, işyerimizde, binaların icinde, dukkanlarda ve okullarda portakal, mandalina, bergamot, greyfurt gibi turunc kokularını kullanmamız o alandaki yaşayan insanların cok daha mutlu, sakin, neşeli ve psikolojik acıdan iyi durumda olmalarını sağlayacaktır. Tabii bunun da bir etkisi olarak baş ağrısı, bedendeki ceşitli ağrılar, depresyon, gerginlik, sinir gibi ceşitli rahatsızlıkların ortadan kalkmasıyla kendini gosterir. Mutlaka deneyin.
AROMATİK ESANSLAR
Kayeput: İşyerlerinde, evlerde butun ortamı ve bedenleri arındırıcı etkisi vardır.
Papatya: Sakinleştirici etkisi var.
Kırmızı Mandalina: Dunyasal yaşama donmemizi, topraklanmamızı, kendimizi ayaklarımızın ustune basan ve cok daha sağlam hissetmemizi sağlar. Hayatımızı sarsıntıda hissediyorsanız kırmızı mandalina esansı tam size gore.
Tarçın yaprağı: Topraklanmak icin super bir esans. Dunya ile bağlantı hissetmiyorsanız, aklınız karışık ve hayal dunyasında yaşıyorsanız tarcın yaprağı tam size gore.
Portakal: İşyeri ve evlerde cok daha neşeli, mutlu, huzurlu bir ortam oluşmasını sağlar.
Sedir ağacı: Hayatımızın geciş donemlerinde, her şeyin daha kolaylıkla akmasını sağlar. Kendimizi sıkışmış hissettiğimiz alanlarda destek olur. Enerjisiz olduğumuz alanlara enerji ceker. Sedir ağaclarının bircok ozellikleri vardır. Bilincinizi yenilemenizi ve daha farklı bakış acılarından bakmanıza yardım eder.
DAHA FAZLA ENERJİ İÇİN ÇİĞ BESLENMEYİ UNUTMAYIN.
Canlı beslenmek gunumuzde pek cok kişi tarafından uygulanıyor. Beslenme uzmanınızla goruşerek siz de deneyebilirsiniz. Peki, ciğ beslenmenin faydaları nelerdir?
Hepimiz hazır gıdalar, pişmiş yemeklere o kadar alışmış durumdayız ki, bedenimizin ihtiyacı olan ciğ beslenmeyi unutuyoruz. Gunde en az 3 kez yiyeceğimiz meyve, sebze, kuruyemiş ve ceşitli ciğ besinler bedeninizi, zihninizi, psikolojinizi cok daha canlı bir konuma getirecektir.
Ozetle canlı beslenin canlanın. Olu gıdaların yanında Canlı gıdaları da unutmayın. Canlı besinler bizim kendimizi cok daha iyi hissetmemizi sağlar.
DAĞINIKLIK
Psikologların, Feng Shui Uzmanlarının ve tum uzmanların goruşu aynı. Dağınıklık hayatımızı sıkıntıya sokan, bizim zihnimizi ve bedenimizi yoran bir numaralı etkenlerden biridir. Cekmecelerimizi, dolaplarımızı, tavan arasını, bodrumu, garajımızı dağınık bırakmamalı... Cunku bir gun toparlarım duşuncesi, bilincaltımızda devamlı bir bolunme yaratıyor. İleri donemlerde her gun kendimizidaha da yorgun hissetmeye ve sıkışmış, bunalmış, caresiz bir duygu durumuna burunmeye başlıyoruz. Evlerimizdeki ve etrafımızdakidağınıklık gunden gune bizleri tuketiyor. Acılmamış koliler, duzenlenmemiş dolaplar, hic kullanılmayan ama yıllardır kilerde, bodrumda, catıda duran eşyalar bizlerin bilincini yormaktan, bedenimizde sıkışıklık ve ağırlık duygusu yaratmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Evlerimizdeki kullanmadığımız eşyaları ihtiyacı olanlara vermemiz bizlerde guzel duygular uyandıracağı kesin. Evinizdeki cekmeceleri, dolapları, bodrumu, catı katını, garajı ve cantalarınızı duzenlemeniz, kolilerinizi yerleştirmeniz butun bedeninizin ve zihninizin cok daha hafif ve rahat hissetmesini sağlayacaktır. Duzen her zaman onceliğimiz olmalı.
TAVSİYE:
Peygamber Kılıcı
Peygamber kılıcı evdeki aktive etmek istediğiniz koşeler icin en iyi bitkilerden biriymiş. Yukarı doğru geniş ve dik bir şekilde uzar. Her koşulda buyumeye devam eden, yazları cicek acan, yeni yavrular veren bu bitki, sağlamlığı ve gucu simgeliyormuş.
AFİRMASYONLAR, FAYDALI CÜMLELER
Gunumuzde pek cok kişisel gelişim kitabından da bildiğiniz uzere afirmasyonlar (bilincaltına hitap eden olumlu etkileyen cumleler) coksevilen bir kavram. Sizlerle butun yaşam koclarının, kişisel gelişim uzmanlarının da tavsiye ettiği afirmasyonlardan birkac tanesini paylaşıyorum.
• Geçmişi gönderip, yüzümüşimdiye dönüyorum.
• Rastladığım her varlığın içindeki öğretmeni tanıyor ve kabul ediyorum.
• Bilinçle ve sevgiyle köklerimi algılıyorum.
• Yaşamdaki yolumda güvenle ve kolaylıkla ilerliyorum.
• Dünyada sürdüğüm hayat öğrenmem ve mutluluğumu tamamlamam icin bana sınırsız fırsatlar sunuyor.
• Kendimi Seviyorum.
• Kendimi, herkesi ve her şeyi olduğu gibi tamamen affediyorum ve kabul ediyorum.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Yeni Bir Dünya
  Yeni Bir Dünya

  Son 100-150 yıl içinde bilim ve teknolojide ne kadar ileri gittik öyle değil mi? Fizik biliminde büyük eşikler atladık, uzaya çıktık, elektronik devrim yaşadık, atoma, atom altı parçacıklara, hatta bir ölçüde onların alt seviyesine bile inebildik.

  Devamı ...
 • CV yazmadan önce aynaya bakmak gerek!
  CV yazmadan önce aynaya bakmak gerek!

  Artık cevremde klasik şekilde CV yollayıp da iş bulanlar pek kalmadı. İş ağlarıyla (networking) ya da farklı yollarla (referanslar, sosyal medya…) işler bulunuyor. Yine de CV’ler hala iş goruşmelerinde istenebiliyor.

  Devamı ...
 • Siz farkına varsanız da varmasanız da o konuşuyor!
  Siz farkına varsanız da varmasanız da o konuşuyor!

  “Bir dil bir insan” deriz. Anadilimiz dışında pek çok dili öğrenmeye çalışır ve yaşamımızı bu yolla zenginleştirmeye çalışırız. Oysa öyle bir dil vardır ki, bırakın yabancı dilleri ana dilimiz bile suskunlaşabilir onun gücü karşısında. Biz farkına va

  Devamı ...