Doğa, Permakültür, Tırmanış, Sanat, Drama ve Masal

3737 kişi tarafından okundu
Doğa, Permakültür, Tırmanış, Sanat, Drama ve Masal Doğa, Permakültür, Tırmanış, Sanat, Drama ve Masal

Alternatif Okullar 2015 yazında başladığı çocuk kamplarına 2018 yazında da Antalya Çıralı?da düzenlenen kamplarla devam ediyor. Ana teması doğa ve sürdürülebilir yaşam olan kamplarda bu yıl doğa etkinlikleri daha da arttırıldı.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Alternatif Okullar 2015 yazında başladığı çocuk kamplarına 2018 yazında da Antalya Çıralı’da düzenlenen kamplarla devam ediyor. Ana teması doğa ve sürdürülebilir yaşam olan kamplarda bu yıl doğa etkinlikleri daha da arttırıldı.
2017 yazında çocukların doğayla iletişimlerini güçlendirmek amacıyla permakültür eğitmenlerinin çalışmalar yaptığı kamplarda bu yıl hem permakültür hem de doğa eğitmenleri yer alıyor.
Topluluk duygusunun yetişkinler ve çocuklar olarak deneyimlendiği, karar alma süreçlerinin parçası oldukları, açık iletişimi temel alan bu kamplarda çocuklar için çeşitli etkinlikler hazırlandı. Alternatif Okullar yaz kampını “Öncelikli amacımız çocuklarımızın biricikliğine değer verilen bir “toplulukta” keyifle vakit geçirmesi. Bu nedenle permakültür çalışmaları kapsamında çocuklarımızla kerpiç etkinlikleri yapacağımız, kompostu deneyimleyeceğimiz, tohumlarla tanışacağımız, doğanın bize sunduğu malzemelerle krem/masaj yağı ve kendi boyamızı yapacağımız, atık kağıtları yeniden kağıda dönüştüreceğimiz, doğa yürüyüşü yapıp, ateş yakmayı ve çadır kurmayı öğreneceğimiz, farklı malzemelerle oluşturacağımız müzik istasyonumuzda doğaçlama müzik yapacağımız, çocuklarımızın bulduğu malzemelerle müzik istasyonumuzu zenginleştireceğimiz, beraber şarkılar söyleyeceğimiz, kendi yaptığımız atıştırmalıkların ve dondurmaların tadına doyamayacağımız, kayalara tırmanıp biraz da yukarıdan dünyayı izleyeceğimiz, zorlu bir yürüyüşün sonunda yanartaşın hikayesini paylaşacağımız, ip üstünde yürüme ve yürüme takozlarıyla (7-10 yaş) dengemizi bulmaya çalışacağımız, bolca yürüyeceğimiz ve yüzeceğimiz… kısacası dolu dolu ve keyifle geçireceğimiz günler planladık” sözleriyle açıklıyor.
Anne babalar için ne yazık ki talep ettikleri takdirde gün içinde gerçekleşecek
Tarih ve Yaş Grubu
25-30 Haziran 2018 Çıralı 5-7 YAŞ
1-6 Temmuz 2018 Çıralı 8-10 YAŞ
14-19 Temmuz 2018 Çıralı 5-7 YAŞ
22-27 Temmuz 2018 Çıralı 8-10 YAŞ
12-17 Ağustos 2018 Çıralı 5-7 YAŞ
Kontenjan
Her bir kampın kontenjanı 17. 17 çocuğun katıldığı kamplarda permakültür eğitmeni, müzik eğitmeni, drama-masal ve doğa eğitmeni olmak üzere 4 eğitmen, kamp organizatörü ve bir asistan olmak üzere 6 kişi görev alıyor. Çocuk sayısının 12’den az olması durumunda kamplarda 3 eğitmen, kamp organizatörü ve bir asistan olmak üzere 5 kişi görev alacak.
 

Etiketler : yaz kampı çocuk

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler